Росія – на дев'ятому місці, України у списку немає. Ernst & Young опублікував рейтинг привабливих для інвесторів країн
Британська компанія Ernst & Young оприлюднила дослідження інвестиційної привабливості країн Європи за 2019 рік, до рейтингу увійшло 20 країн.
2019 року в Європі оголосили про 6412 інвестиційних проєктів із залученням прямих іноземних інвестицій (ПІІ), це на 0,9 % більше, ніж роком раніше, ідеться в дослідженні Ernst & Young, опублікованому в червні.
"Найвищий рівень інвестиційної активності фіксували у Франції та Іспанії, водночас загальноєвропейська динаміка була досить скромною. Це обумовлено посиленням напруженості в міжнародних торговельних відносинах, невизначеністю навколо Брекзиту, а також млявими темпами економічного зростання. 2019 рік став другим за "врожайністю" на проєкти прямих іноземних інвестицій, вищі показники фіксували лише 2017 року", – написано у звіті.
Усього у списку 20 країн, до числа яких не потрапила Україна. У першій п'ятірці найпривабливіших для інвесторів країн опинилися Франція, Великобританія, Німеччина, Іспанія, Бельгія. На шостій сходинці списку – Нідерланди, за ними йдуть Польща, Ірландія, Росія, Туреччина.
Через пандемію коронавірусу інвестори скорегували плани щодо європейського ринку, водночас вони не мають наміру цілковито від них відмовлятися, написано в дослідженні.
"Згідно з опитуванням, проведеним наприкінці квітня у 113 компаніях, 51% інвесторів збирається дещо скоротити планові обсяги ПІІ на 2020 рік, 15% прогнозують суттєві скорочення, 23%, найімовірніше, відкладуть реалізацію нових проєктів до 2021 року і лише 11% нічого не змінюватимуть", – підкреслили автори звіту.
Стосовно Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС, зокрема той, що забороняє європейським компаніям інвестувати у Крим (цей пакет затвердили у грудні 2014 року). Європейським і заснованим у ЄС компаніям також заборонено купувати нерухомість або організації у Криму, фінансувати кримські підприємства або надавати пов'язані з цим послуги; європейським туроператорам заборонено пропонувати відпочинок на окупованому півострові.
У грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає запровадження санкцій проти російських газогонів "Турецький потік" і "Північний потік – 2". Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладальники. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що для добудови газогону Росія може використовувати російське трубоукладальне судно "Академік Черський". Його перекинули з далекосхідного порту Находка в Балтійське море. Зараз трубоукладальник перебуває в територіальних водах Німеччини – у порту Мукран.