Росія намагалася втрутитися в американську політику за допомогою гри Pokemon Go – CNN

Покемонів пропонували називати іменами жертв
Фото: ЕРА

CNN повідомляє, що кампанія під назвою "Не стріляйте в нас", якою керували з кремлівської "фабрики тролів", була покликана посіяти у США расову ворожнечу за допомогою гри Pokemon Go.

Пов'язані з Росією компанії намагалися "посіяти розбрат серед американців" за допомогою соціальних мереж і гри Pokemon Go. Про це з посиланням на власне розслідування повідомляє CNN.

Метою кампанії під назвою Don't Shoot Us ("Не стріляйте в нас") було посіяти расову ворожнечу. Керувала кампанією, за попередніми даними, пов'язана з Кремлем "фабрика тролів", відома як "Агентство интернет-исследований".

У липні 2016 року обліковий запис служби мікроблогів Tumblr, пов'язаний із кампанією Don't Shoot Us, оголосив конкурс, який заохочував читачів грати в Pokеmon Go. Гравцям пропонували шукати покемонів поряд із місцями, де сталися імовірні випадки жорстокості поліції, що мали стосунок до расистських проявів.

Користувачам було доручено дати покемонам імена, які відповідали іменами жертв. Зокрема, одного з покемонів назвали "Ерік Гарнер" за ім′ям афроамериканця, задушеного у 2014 році офіцером поліції Нью-Йорка.

Переможцям гри обіцяли подарункові карти американської компанії Amazon. CNN не виявила доказів того, що обіцянку було виконано.

Відомо, що зловмисники використовували продукти і символіку Pokemon Go без відома власників гри.

Pokemon Go – онлайн-гра з доповненою реальністю для смартфонів на базі iOS і Android. Вона вперше стала доступною у США, Австралії і Новій Зеландії 6 липня. Протягом перших кількох днів свого існування гра наздогнала за популярністю соціальні мережі Twitter і Facebook.

Мета гри – "збирати" покемонів у реальному світі. Коли гравець запускає додаток, він бачить на екрані інтерактивну карту свого міста. Покемони – невеличкі монстри, які володіють надприродними здібностями. Існує кілька сотень різновидів покемонів.

У деяких країнах влада обмежує доступ до гри. В Ірані повністю заблокували Pokemon Go, у штаті Нью-Йорк (США) ловити покемонів заборонили ґвалтівникам, а в Ізраїлі – військовослужбовцям.