Роскомнагляд зняв блокування з понад семи мільйонів IP-адрес
У Роскомнагляді зазначили, що розблокування стосується IP-адрес компаній, які Telegram більше не використовує для роботи на території Росії.
Роскомнагляд зняв блокування із понад семи мільйонів IP-адрес, які блокували для обмеження доступу до меседжера Telegram. Про це повідомляє "Русская служба ВВС" із посиланням на фахівця з інтернет-блокувань Філіпа Куліна.
За словами Куліна, це позначиться на працездатності месенджера Telegram, який раніше орендував ці адреси для обхоженняу блокувань.
"Це поліпшить роботу в Росії копоративного месенджера Slack, Mozilla Firefox, сайта для програмістів GitHub та інших популярних веб-сервісів, які використовували ті самі адреси, що Telegram", – додав він.
Розблоковані IP-адреси належать американській компанії Amazon і французькій Online.net.
У Роскомнагляді підтвердили агентству ТАСС інформацію про зняття блокування, зазначивши, що воно стосується "підмереж, які Telegram більше не використовує для діяльності на території Росії".
16 квітня Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території РФ, оскільки керівництво месенджера відмовилося надати спецслужбам ключі для декодування повідомлень.
Засновник і власник месенджера Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер використовуватиме вбудовані методи обходження блокувань.
Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, що мали доступ до тих самих серверів, уточнювало "Радио Свобода". За даними Роскомнагляду, загалом через блокуванням Telegram у Росії постраждало 400 інтернет-ресурсів.
Заблокувати Telegram у РФ досі не вдалося, російський інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев визнав, що зробити це неможливо.