Трамп готовий витратити $430 тис. на адвокатів для своїх радників через розслідування про "зв'язки з Росією"
Президент США Дональд Трамп пообіцяв відшкодувати судові витрати членам своєї команди, повідомило видання Axios із посиланням на представника президентської адміністрації.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв видати зі своїх особистих коштів не менше ніж $430 тис. на оплату судових витрат співробітників Білого дому через розслідування про зв'язки членів президентської команди з Росією.
Про це повідомило видання Axios із посиланням на представника адміністрації Трампа.
За даними видання, Республіканський національний комітет уже витратив приблизно $430 тис. на адвокатів, які представляють інтереси президента і його старшого сина у межах розслідування справи про зв'язки з Росією.
Співрозмовник Axios повідомив, що Трамп не буде відшкодовувати комітетові цих витрат, але пообіцяв видати аналогічну суму на оплату адвокатів своїм радникам у Білому домі.
Водночас президент і його юристи не повідомили, як можна буде організувати оплату юридичних рахунків.
Джерело в оточенні колишнього радника президента з питань національної безпеки Майкла Флінна повідомило виданню, що Флінн не прийматиме внесків до фонду правового захисту від президента Трампа чи Республіканського національного комітету.
Флінн подав у відставку 13 лютого. Причиною його звільнення у Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
У січні видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідують телефонні дзвінки Флінна до посла Росії у США Сергія Кисляка, здійснені наприкінці грудня 2016 року. Відомо, що в день уведення додаткових санкцій проти Кремля, 29 грудня, зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.
Газета The Washington Post із посиланням на власні джерела писала, що Флінн обговорював із Кисляком зняття санкцій із РФ. За відомостями The New York Times, радника президента опитували агенти ФБР. Флінн заперечував, що санкції були темою його розмови з Кисляком.
У квітні видання The Washington Post із посиланням на документи, опубліковані Білим домом, повідомило, що Флінн у своїй первісній декларації приховав платежі, отримані 2015 року від російських компаній, зокрема від телеканала RT, "Лаборатории Касперского" та авіакомпанії "Волга-Днепр".
28 квітня в інтерв'ю телеканалу Fox News Трамп звинуватив адміністрацію екс-президента Барака Обами у тому, що Флінна не перевірили на надійність. Однак співробітники Обами повідомили, що він попереджав Трампа про Флінна.
21 жовтня 2017 року члени комітету із розвідки Сенату США розмовляли з кількома росіянами, які були присутніми на зустрічі із Дональдом Трампом – молодшим у липні 2016 року.
18 липня 2017 року представник Білого дому Шон Спайсер заявив, що на зустрічі не обговорювали нічого, крім заборони на всиновлення дітей із Росії та "закону Магнітського".
За інформацією CNN, cпецпрокурор Роберт Мюллер, який займається справою про російське втручання у вибори у США, перевіряє інформацію про контакти Трампа-молодшого з росіянами. На початку вересня син Трампа відкинув перед юридичним комітетом Сенату США підозри у зв'язках із російською владою, повідомляла The New York Times.