Трамп розкритикував свідчення Тейлора в Конгресі

Трамп заявив, що не знайомий із Тейлором
Фото: ЕРА

Президент США Дональд Трамп заявив, що тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор не надав інформації про те, що українській стороні було відомо про затримання військової допомоги.

Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter 23 жовтня розкритикував свідчення тимчасового повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора в Конгресі.

"Ні Тейлор, ні інші свідки не надали інформації щодо того, що українській стороні була відома інформація про затримку військової допомоги. Не може бути послуги без взаємної послуги", – ідеться в повідомленні Трампа.

Американський лідер процитував у своєму повідомленні конгресмена від Республіканської партії Джона Реткліфа, який в ефірі телеканала Fox News заявив, що Україна не могла знати про затримку виділення військової допомоги Трампом.

Президент США обурився, що свідчення в Конгресі проти нього давали республіканці, які ніколи не були його прибічниками.

"Було б чудово, якби люди в адміністрації Трампа, усі благочинні й добрі (я сподіваюся), припинили наймати людей, які ніколи не були прибічниками Трампа й гірші за демократів, які нічого не роблять", – підкреслив американський лідер.

В іншому твіті Трамп, коментуючи свідчення Тейлора, заявив, що не знає його і "демократи, які нічого не роблять, дозволили республіканцям нульове представництво".

Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.

12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги. 19 вересня Палата представників Конгресу США після затримки схвалила виділення Україні коштів для зміцнення безпеки.

22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну від самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні так само. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.

Тейлор називав "божевільним" рішення про затримання військової допомоги Сполучених Штатів для України. Про це йдеться в повідомленнях, опублікованих після слухання в комітетах колишнього спеціального представника Державного департаменту з питань України Курта Волкера.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови.

Трамп просив Зеленського відновити розслідування діяльності в Україні сина свого ймовірного суперника на виборах президента США у 2020 році Джо Байдена Гантера.

У скарзі співробітника американської розвідки, що стала початком скандалу, згадано Волкера. У документі зазначено, що 26 липня, наступного дня після дзвінка президентів, Волкер прибув в Україну і зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом зі спецпредставником був Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа.

Тейлор став останнім із серії колишніх і чинних офіційних осіб, хто 22 жовтня виступив у закритому режимі з моменту початку розслідування справи про імпічмент.

Він розповів, що посол США в Європейському союзі Гордон Сондленд говорив йому: Трамп хотів, щоб український лідер Володимир Зеленський зробив заяву про розслідування справи компанії Burisma і ймовірне втручання України у вибори президента Сполучених Штатів 2016 року. Сондленд сказав, що від такої заяви "залежало все", включно з наданням Україні військової допомоги США.

Після свідчень Тейлора Білий дім 23 жовтня заявив, що Трамп не робив нічого поганого.