У Гонконзі студенти та школярі вийшли на антиурядові протести

Школярі та студенти, що протестують, вимагають від влади виконання п'яти умов
Фото: EPA

У Гонконзі з червня тривають протести, зумовлені планами влади внести поправки до закону про екстрадицію в Китай. 2 вересня до мітингувальників приєдналися школярі та студенти.

2 вересня, у перший день нового навчального року, школярі та студенти у Гонконзі почали страйк.

Як повідомляє гонконзьке видання South China Morning Post, в акції взяли участь десятки тисяч людей. Одні учні взагалі не пішли в навчальні заклади, інші приєдналися до протесту після занять.

Протестувальники вимагають від влади виконання п'яти умов: щоб вона офіційно відкликала законопроєкт про екстрадицію, який спровокував нинішню кризу, створила комісію з розслідування дій поліції щодо протестувальників, амністувала затриманих учасників протестів, припинила називати протести заворушеннями, а також відновила політичні реформи.

Hong Kong Free Press повідомляє, що в деяких навчальних закладах школярам заборонили носити чорні маски – один із символів протестів і пригрозили покаранням.

Фото: EPA

Антиурядові протести почалися в Гонконзі в червні і тривають уже 13-й тиждень. Учасники акцій протестують проти проєкту закону, який дозволить екстрадувати людей на запит влади Китаю. Поліція застосовувала проти протестувальників гумові кулі, газ і кийки.

15 червня на тлі масових протестів уряд Гонконгу на невизначений строк припинив розгляд поправок до закону про екстрадицію.

17 червня голова адміністрації Гонконгу Керрі Лем попросила вибачення в активістів через суперечності в законопроєкті та пообіцяла, що його буде автоматично знято з порядку денного в липні 2020 року. Проте демонстрації, як і раніше, відбуваються щосуботи та щонеділі.

За час протестів було заарештовано 1117 осіб, зокрема одного із лідерів протестів Джошуа Вонга.