У Конгресі США обговорили нові обмежувальні заходи проти РФ

У Конгресі США обговорили нові обмежувальні заходи проти РФ
У Конгресі обговорили нові санкції проти Кремля
Фото: ЕРА

У Конгресі США закликали заборонити американським інвесторам купувати російський держборг і знайти активи президента РФ Володимира Путіна.

У банківському комітеті Конгресу США 12 вересня обговорювали нові обмежувальні заходи проти РФ, повідомляють на сайті Сенату.

Темою обговорень, зокрема, було об'єднання всіх санкцій, які США вводили щодо Росії з 2014 року.

Свої пропозиції презентували Даліп Сингх, старший науковий співробітник Atlantic Council (.pdf) та Елізабет Розенберг, старший науковий співробітник і директор програми з енергетики, економіки та безпеки Центру нової американської безпеки (.pdf).

Сінгх зазначив, що підтримував санкції проти РФ із 2014 року. У своєму виступі він акцентував на необхідності заборонити американським інвесторам купувати державний борг РФ.

Також Сінгх закликав розшукати активи президента РФ Володимира Путіна.

"Мінфін США та інші органи влади мають провести дослідження, у межах якого спробувати встановити місця розташування холдингів і фінансових посередників, які управляють і мають зиск із багатства Путіна", – зазначив експерт.

Розенберг у своєму виступі порушила питання фінансової непрозорості у США. Вона зазначила, що наявність у Штатах "анонімних компаній" дає змогу зловмисникам, зокрема російським агентам, працювати в країні.

Експерт зазначила, що міжнародна Група розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) заявляла про недотримання США вимог прозорості бізнесу. Зокрема, ідеться про розкриття бенефіціарних власників юридичних осіб.

Розенберг підкреслила, що саме ці недоліки законодавства заважають правоохоронним органам діставати інформацію про бенефіціарів.

"Ми знаємо, що Росія використовує цю лазівку", – сказала Розенберг, закликавши удосконалити федеральне законодавство, установивши вимогу розкрити інформацію про бенефіціарне володіння.

Із 2014 року США ввели проти Росії кілька пакетів санкцій: у зв'язку з окупацією Криму, агресією на Донбасі і втручанням у президентські вибори в Америці 2016 року. Пакети обмежувальних заходів торкнулися фізичних і юридичних осіб РФ, пов'язаних, на думку США, з незаконною діяльністю, а також енергетичних проектів та оборонного сектору.

2017 року Сенат і Палата представників США ухвалили закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який серед іншого позбавляє американського президента права скасовувати санкції без дозволу Конгресу.

Зараз Конгрес розглядає законопроект про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKAA). Якщо його ухвалять, США можуть обмежити доларові розрахунки російських банків, заборонити операції з новим російським держборгом, а також розпочнуть оцінювання активів і джерел доходу президента РФ Володимира Путіна і членів його сім'ї.