Угорщина ініціює обговорення нового українського закону про освіту на раді асоціації Україна – ЄС
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав серйозним порушенням Угоди про асоціацію між ЄС і Україною ухвалення нового українського закону "Про освіту" і закликав до його обговорення на наступному засіданні ради асоціації з Європейським союзом.
Угорщина ініціює обговорення реформи освіти в Україні на наступному засіданні ради асоціації з Європейським союзом, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу, яка проходить у Люксембурзі. Про це повідомляє прес-служба угорського уряду.
Сіярто назвав серйозним порушенням Угоди про асоціацію між ЄС і Україною ухвалення нового українського закону "Про освіту". У коментарі журналістам він сказав, що новий закон порушує не тільки права національних меншин в Україні, але ще й права людини.
"У дебатах між урядом України і закарпатськими угорцями ми завжди будемо на боці угорської громади", – підкреслив глава угорського МЗС.
Наступне засідання ради асоціації Україна – ЄС заплановано на 8 грудня 2017 року.
Сьогодні Сіярто через новий закон "Про освіту" також пригрозив блокувати важливі для України ініціативи.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.
Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.
10 вересня Сіярто назвав український закон "ганебним та безчесним" і розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
9 жовтня Сіярто заявив в Ужгороді, що український закон "Про освіту" порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. За його словами, закон відкидає можливість діяльності угорських шкіл в Україні і відбирає право навчатися рідною мовою у школярів середніх і старших класів.
12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила стурбованість новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслено, що новий закон призведе до значного скорочення прав національних меншин. Українська делегація, за винятком Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.