Віце-президент Єврокомісії назвав "демократію російського типу" найбільшою проблемою ЄС
У Європі є політичні лідери, які вважають, що "демократія російського типу" набагато краща за ліберальну демократію, зазначив віце-президент Єврокомісії Юркі Катайнен.
Найбільшою проблемою Європейського союзу є те, що деякі країни-члени віддають перевагу "демократії російського типу", сказав віце-президент Єврокомісії з питань ринку праці, зростання, інвестицій і конкуренції Юркі Катайнен у коментарі американському каналу CNBC на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Він підкреслив, що політичні лідери деяких країн – членів ЄС "не поважають ліберальної демократії тією самою мірою, що й раніше". Як зазначив Катайнен, Євросоюз "ґрунтується на ліберально-демократичних цінностях, включно з верховенством права, і раптом з'являються політичні лідери, які вважають, що демократія російського типу набагато краща за ліберальну демократію". На його думку, це ставить перед ЄС абсолютно нові виклики.
Катайнен додав, що Польща, Угорщина й Румунія "відхиляються від сталого ліберально-демократичного шляху".
У липні минулого року Європейський союз запустив санкційну процедуру проти Польщі через судову реформу в країні. У Єврокомісії наголосили, що нове польське законодавство "підриває принцип незалежності судової влади". У жовтні Верховний суд ЄС зобов'язав Польщу зупинити реалізацію судової реформи.
У вересні 2018 року Європарламент запропонував покарати Угорщину за порушення основоположних принципів ЄС. У відповідній резолюції містився заклик до Ради ЄС застосувати проти Угорщини ст. 7 Договору про Євросоюз, яка передбачає обмеження члена союзу в деяких правах, зокрема, праві голосу в Раді ЄС.
У листопаді минулого року президент Румунії Клаус Йоганніс назвав кабінет міністрів країни "випадковою аварією демократії". Він заявив, що Румунія не готова до головування в Європейському союзі. Такі побоювання висловлював і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Незважаючи на це, 1 січня 2019 року Румунія розпочала головування в ЄС, яке триватиме до 30 червня.
Всесвітній економічний форум відбувається 22–25 січня. Тема заходу – "Глобалізація 4.0: формування глобальної архітектури в епоху четвертої промислової революції". Усього на форумі проведуть приблизно 350 дискусій.