Air France скасувала рейс до Москви через відмову РФ пропустити літак у свій повітряний простір. Це пов'язують із рішенням компанії облітати Білорусь

Air France ухвалила рішення припинити польоти через територію Білорусі
Фото: depositphotos.com

Французька авіакомпанія Air France скасувала рейс AF1154 сполученням Париж – Москва через відсутність дозволу з боку Росії на заходження в її повітряний простір. Про це 26 травня повідомляє російська "Новая газета".

Пасажирка рейсу Мішель Сіндюкова передала виданню відеозапис зі зверненням екіпажу літака.

"У нас досі немає жодної інформації, на жаль. Немає дозволу увійти до повітряного простору Російської Федерації досі", – повідомив пасажирам за допомогою гучного зв'язку пілот літака.

Після цього капітан судна оголосив, що рейс скасовано. Це підтверджують і дані системи Flightradar24.

За словами Сіндюкової, капітан також сказав, що відсутність відповіді від Росії – це "дуже незвичайна ситуація". Екіпаж пов'язав подію із рішенням Air France припинити польоти через територію Білорусі.

В офісі авіакомпанії "Новой газете" підтвердили, що скасування рейсу в Росію пов'язане з необхідністю обходити повітряний простір Білорусі.

"Air France підтверджує, що рейс AF1154 (CDG/SVO) довелося скасувати через технічні причини, пов'язані з обходом повітряного простору Білорусі, що вимагало надання нового дозволу на заходження в повітряний простір Росії від російської влади", – сказали в компанії.

В аеропорту прильоту рейсу "Шереметьєво" виданню не змогли прокоментувати ситуацію, порадивши звертатися до перевізника. Така сама відповідь надійшла й від аеропорту Парижа.

Контекст:

Винищувач білоруських ВПС 23 травня за дорученням Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, підняли "для супроводу" літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення в Мінську стало повідомлення про мінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).

Після перевірки білоруські спецслужби зняли з рейсу й затримали білоруського опозиційного журналіста, співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Паблік NEXTA набув широкої популярності влітку минулого року завдяки висвітленню й координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента країни.

Як розповіли пасажири, Протасевич запанікував, коли дізнався про приземлення літака в Мінську. Коли його почали обшукувати й пасажири запитали в нього, що відбувається, той відповів: "Тут на мене чекає смертна кара". Видання TUT.BY уточнило, що журналіста в Білорусі обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу, найсуворіше покарання за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі (організація масових заворушень).

Протасевич увечері 24 травня записав відео, у якому сказав, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську й дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську".

Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі й закликали негайно звільнити затриманих.

Глави країн Євросоюзу 25 травня домовилися про розширення санкцій проти Білорусі через затримання Протасевича. За день до цього Європейська рада закликала заборонити білоруським авіакомпаніям використовувати повітряний простір європейських країн.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. МЗС Білорусі надіслало Україні ноту протесту через це "обурливе рішення".