Арахамія відповів на звинувачення Гарібашвілі погрозою опублікувати банківські трансакції грузинських чиновників
За його словами, не тільки Україна, а й увесь світ розуміє, що збереження демократії у Грузії, влада якої "сповнена агентами Росії", – головне завдання.
"Грузинський народ це розуміє, десятки тисяч молодих людей у Грузії це розуміють, а прем'єр-міністр вдає, що не розуміє. Думаю, що почне розуміти тоді, коли буде опубліковано рахунки і трансакції його найближчого оточення", – написав Арахамія, додавши, що, на жаль, у Грузії розслідувати це буде нікому, бо "рука руку миє".
12 березня Гарібашвілі в інтерв'ю телекомпанії Imedi заявив, що президент України Володимир Зеленський, який публічно підтримав протести грузинського населення проти проєкту закону про "іноагентів", хоче, щоб у Грузії "щось сталося". Він також згадав мера Києва Віталія Кличка та Арахамію, назвавши українських політиків "нещасними лузерами".
У відповідь Міністерство закордонних справ України заявило, що грузинська влада "не там шукає ворога" і повторює тези російської пропаганди.
7–9 березня учасники мітингів у Тбілісі та інших містах вимагали відкликання законопроєкту про "іноагентів". У сутичках із поліцією було затримано 133 протестувальників.
10 березня парламент Грузії провалив нове голосування за законопроєкт.
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (24 лютого 2022 року) офіційний Тбілісі заявляв про "повну та абсолютну політичну підтримку України", але відмовився надавати Києву зброю, щоб не стати "стороною війни", і не підтримав санкцій проти Росії. РФ може використовувати Грузію як лазівку для обходу санкцій, писала The New York Times.
У лютому 2023 року Гарібашвілі заявив, що Україна домагається відкриття Грузією "другого фронту" проти Росії і нібито організувала "дуже багато провокацій".
Зеленський 8 березня подякував за українські прапори учасникам акцій протесту, які почалися у Грузії після того, як влада вирішила ухвалити закон про "іноземних агентів".
Віцеспікер парламенту Грузії Георгій (Гія) Вольський 10 березня заявив, що у країну у дні протестів прибули з України "бійці" експрезидента Михайла Саакашвілі, щоб не дати "прибрати цей революційний процес із порядку денного" та сприяти громадянській війні, повідомляло For.ge.