Байден особисто заборонив відправлення польських МіГ-29, щоб не провокувати Росію – WSJ
"Логіка, здається, у тому, що відправлення смертоносних зенітних і протитанкових засобів не спровокує росіян, а 28 літаків спровокують. Це важко зрозуміти, особливо з огляду на заяви Пентагону про те, що українцям не потрібні літаки, бо інша українська зброя є ефективнішою. Отже, відправлення менш смертоносних літаків призведе до третьої світової війни, а інша смертоносна зброя – ні?" – пише WSJ.
Видання наголошує, що забороною на відправлення літаків США дають сигнал про недієздатність НАТО.
"Суть стримування полягає в тому, щоб змусити противника повірити, що певні дії викличуть реакцію у відповідь. Демонстративно не відправляючи літаків, кажучи, що причина в страху перед ескалацією, Байден каже росіянам, що їм не треба перейматися. Замість того, щоб стримувати Путіна, Байден дозволяє Росії стримувати США", – ідеться у колонці.
Редакція WSJ порівнює це рішення з поспішним виведенням американських військ з Афганістану, "щоб не спровокувати талібів". "Результатом стало американське приниження, яке, можливо, вплинуло на рішення Путіна вторгнутися до України", – зазначає видання.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Незабаром після вторгнення РФ в Україну президент України Володимир Зеленський закликав іноземних партнерів, зокрема НАТО, закрити небо над Україною або надати країні засоби захисту повітряного простору від авіанальотів і бомбардувань.
6 березня держсекретар США сказав, що союзникам Сполучених Штатів по НАТО "дано зелене світло" на передання літаків Україні.
8 березня Польща заявила, що готова передати всі свої МіГ-29 у розпорядження уряду США для подальшого передання Україні. Однак у Пентагоні вирішили, що такий спосіб передання літаків є необґрунтованим, і зазначили, що він викликає серйозне занепокоєння в усього Альянсу.
10 березня в Пентагоні остаточно заявили, що США "наразі" не підтримують пропозиції передати Україні польські МіГ-29 і не планують брати участь у такій операції.