Байден заявив, що США повернуться до Паризької кліматичної угоди через 77 днів

Байден обіцяв у разі свого обрання на виборах президента США повернути країну до Паризької угоди та виконати її умови
Фото: EPA

4 листопада США завершили вихід із Паризької кліматичної угоди. Колишній віцепрезидент США та кандидат у президенти країни Джо Байден пообіцяв, що країна знову приєднається до угоди у разі його перемоги на президентських виборах.

Колишній віцепрезидент США, кандидат у президенти від Демократичної партії Джо Байден заявив, що Сполучені Штати повернуться до Паризької кліматичної угоди, щойно його адміністрація почне працювати. Про це Байден написав 4 листопада у Twitter.

"Сьогодні адміністрація [президента США Дональда] Трампа офіційно покинула Паризьку кліматичну угоду. І рівно через 77 днів адміністрація Байдена знову приєднається до неї", – написав колишній віцепрезидент.

4 листопада США завершили вихід із Паризької кліматичної угоди, який ініціював 1 червня 2017 року Трамп. Він заявив, що Паризька хартія – не так про клімат, як про те, що інші країни отримують перевагу за рахунок США. Він навів за приклад Китай та Індію, які, за його словами, зможуть розширювати свою вугільну промисловість, в той час як США повинні будуть її скорочувати.

Трамп переконаний, що виконання зобов'язань у межах Паризької угоди коштувало би США до 2025 року 2,7 млн робочих місць.

У серпні 2017 року США офіційно повідомили ООН про вихід із угоди, а в листопаді 2019-го розпочали процес виходу.

Байден заявляв, що в разі його обрання на виборах президента США поверне країну до Паризької угоди і виконає її умови. Він пообіцяв досягти нульових викидів до 2050 року в межах масштабного плану трансформації економіки вартістю $2 трлн.

Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідна ратифікація документа якнайменше 55 країнами, які разом створюють понад 55% парникових газів у світі. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікували вже понад 180 країн, зокрема й Україна.

3 листопада у США тривало основне голосування на виборах президента. На посаду претендує понад 10 кандидатів, головними конкурентами вважають Трампа та Байдена. Явка на цих виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь приблизно 160 млн американцівПідрахунок голосів триває.