Байден зможе детально поговорити із Сі Цзіньпіном про Україну – Білий дім
Журналісти запитали про позицію Китаю щодо РФ.
Салліван у відповідь розповів, що після останньої телефонної розмови Байдена і Сі Цзіньпіна США не бачили, щоб Китай передавав Росії зброю або намагався підірвати чи зміцнити режим санкцій, хоч і підтримує економічні зв'язки з РФ.
"Ще один позитивний сигнал, який ми фіксували, пролунав під час нещодавнього візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до КНР – заява про ядерну зброю. Сі Цзіньпін, зокрема, говорив про необхідність уникати застосування чи навіть загрози застосування ядерної зброї у будь-якій точці світу. І в контексті цієї розмови ми вважаємо це конструктивним. З іншого боку, ми вважаємо, що, звісно, кожна країна у світі має робити більше для того, щоб переконати Росію, особливо ті, хто мають стосунки з Росією, припинити цю війну й піти з України. У президента Байдена буде можливість детально поговорити про кризу в Україні під час його зустрічі з президентом Сі", – додав він.
Контекст:
Переговори Байдена та Сі Цзіньпіна на Балі будуть першою їхньою очною зустріччю під час президентства Байдена. Раніше вони проводили телефонні переговори, також говорили за допомогою відеозв'язку.
15 листопада на Балі розпочнеться саміт G20. Очікують, що президент України Володимир Зеленський візьме в ньому участь, але, найімовірніше, в онлайн-форматі.
На думку телеведучого Савіка Шустера, зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна може стати головною подією саміту. "Я вважаю, що це дуже важлива зустріч. Гарантія того, що Китай не допомагатиме Росії в жодний спосіб – у військовий спосіб точно, але, може, навіть обмежить гуманітарну допомогу, яка так чи інакше зараз іде, – я думаю, це був би важливий для України результат. Якби позиція Байдена стала для Китаю зрозумілою, прийнятною і більше ніж прийнятною, вони могли б зайняти близьку позицію", – сказав він.