Бербок заявила, що погодження нових санкцій ЄС проти Росії зараз "на останніх метрах"

Бербок наголосила, що ФРН підтримуватиме Україну "стільки, скільки вона потребуватиме"
Фото: ЕРА

Євросоюз наближається до того, щоб погодити 13-й пакет санкцій проти країни-агресора РФ. Про це 19 лютого перед засіданням Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок, повідомляє "Укрінформ".

"Зараз ми перебуваємо у процесі ухвалення 13-го пакету санкцій, зокрема, щодо питання безпілотників. Ми знаходимося на останніх метрах... Два роки тому ми прокинулися в іншому світі. У світі, де російський президент хотів за допомогою грубої сили перетворити Україну – суверенну, вільну країну – на російську провінцію. Він домігся протилежного. Два роки по тому Україна не лише продовжує відстоювати свободу й демократію, але й більш ніж будь-коли просунулася на шляху до вступу в Європейський союз", – сказала Бербок.

Вона наголосила, що ФРН підтримуватиме Україну в її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність "стільки, скільки вона потребуватиме".

За словами міністерки, ці зобов'язання було закріплено в укладеному між Україною й Німеччиною договорі про безпеку.

Контекст:

Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

Останній, 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії через її агресивну війну в Україні Рада ЄС ухвалила 18 грудня 2023 року. Зокрема, ЄС запровадив заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю чи надходження діамантів із Росії. Цю заборону поширено на алмази, які походять із Росії, експортують із Росії, котрі надходять транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені у третіх країнах. Пряму заборону поширено на непромислові природні й синтетичні діаманти та ювелірні вироби з діамантами.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ було введено понад 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світівона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.