Бєлковський: Ми тепер знаємо, що Путін не має збройних сил. Нам розповідали, що це друга армія світу, скорочено – "ВАМ". А я вигадав бренд "ФІГВАМ"
Він наголосив, що "суто формально" у президента РФ Володимира Путіна армія є, але "фактично її немає".
"Ми знаємо, що в Путіна немає збройних сил. Нам же розповідали, що це друга армія світу, скорочено [російською] – "ВАМ". Тому зараз я вигадав бренд "ФІГВАМ". Це рубрика, що описує реальний стан колишньої другої армії світу", – сказав політолог.
На думку Бєлковського, за системою управління та принципами організації російська армія схожа "якесь військо 50-річної давнини".
"Це визнають сьогодні й російські воєначальники (ну, окрім тих, хто має безпосередньо відповідати за провал "спецоперації Z"), і військові експерти. Навіть колишній начальник Генштабу збройних сил Росії генерал Юрій Балуєвський написав кілька місяців тому велику програмну статтю, у якій пояснив, чому російська армія ні хріна не боєздатна і не придатна для ведення великої неядерної війни... Він сказав, що так війни не ведуть у сучасних умовах", – сказав експерт.
Він наголосив: у сучасних війнах найважливішим елементом є розвідка "й можливість на екрані комп'ютера прямо відстежувати, як стоять порядки противника", а головною ударною силою – безпілотники.
"Російська армія влаштована рівно навпаки. Це все та сама радянська армія, лише вигляд збоку, але вона позбавлена мобілізаційного ресурсу й офіцерського складу радянської армії, – сказав Бєлковський. – Тому, як у відомому анекдоті про преферанс: сідають джентльмени грати у преферанс, і один каже: "Знаєте, джентльмени, у мене є кілька проблем. Перша: у мене немає грошей". – "Тоді, – кажуть інші, – інших проблем можеш не називати". От у Путіна немає армії".
Бєлковський: Ботокси Путіна – вияви страху старості. Якщо до нього притулити батаре – він потече. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом якихось "демілітаризації" та "денацифікації" України. Із самого початку, за даними Служби безпеки України, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні українська армія витіснила окупантів із північних областей України, наприкінці серпня – на початку вересня Збройні сили України розпочали контрнаступ на інших напрямках. Уже звільнено тисячі квадратних кілометрів території України. Зараз основні бої тривають на сході та півдні.
Під час війни в Україні, за даними американських розвідувальних служб, Росія втратила приблизно 6 тис. одиниць техніки та витрачає боєприпаси в таких обсягах, що не встигає компенсувати їх через західні санкції. Крім того, за даними аналітиків, російські окупанти не змогли налагодити логістику в Україні, а в особового складу фіксують проблеми з дисципліною та моральним духом.
Міністр оборони Великобританії Бен Воллес вважає, що військовослужбовців ЗСУ екіпіровано й навчено краще, ніж російських військовослужбовців, які, до того ж, зазнають втрат через непрофесійність воєначальників.