Бундестаг не підтримав передання Україні ракет TAURUS

Трохи більше ніж третина депутатів Бундестагу проголосували за звернення до уряду ФРН щодо надання Україні ракет TAURUS
Скріншот: bundeswehr.de

Депутати німецького Бундестагу 17 січня не підтримали подання опозиції висунути вимогу уряду ФРН щодо передання Україні далекобійних ракет TAURUS. Про це повідомляє "Укрінформ".

Поіменне голосування відбулося в середу ввечері після дискусії в парламенті. За проголосувало 178 німецьких депутатів, проти – 485, троє утрималися.

Перед початком дебатів перед Бундестагом виступив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. Він у своїй промові не згадував про ракети, але водночас пообіцяв, що Німеччина підтримуватиме Україну "стільки, скільки буде потрібно".

Пісторіус попередив, що у 2024 році "можуть статися речі, на які ми не розраховували", і Німеччина стоїть перед великими геополітичними й безпековими викликами. На думку міністра оборони, необхідно якнайшвидше підготувати бундесвер до відповіді на ці виклики.

Подання уряду винесла на обговорення Бундестагу опозиційна фракція ХДС/ХСС. Представниця фракції Керстін Ферегге зазначила, що "Україна й уся Європа" подякують ФРН за передання ракет TAURUS Україні. За її словами, постачання цих ракет "можливі й необхідні".

Флоріан Ган, ще один депутат від ХДС/ХСС, нагадав, що рік почався з масованих атак РФ на інфраструктуру України, які призвели до жертв і руйнувань. Він заявив, що всі депутати німецького парламенту "відповідальні" і зараз – вирішальний момент для постачання TAURUS.

"Укрінформ" зазначає, що представники керівної коаліції намагалися не згадувати ракет у своїх виступах під час дискусії, а представники правих і лівих були різко проти й говорили про "неможливість перемогти ядерну державу" і необхідність мирних переговорів між РФ та Україною.

Контекст:

Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй ракети TAURUS. У повітряних силах ЗСУ зазначили, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.

10 серпня 2023 року ЗМІ повідомили, що влада Німеччини після переговорів зі США висловила готовність найближчим часом передати Україні TAURUS.

13 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання отримання Україною далекобійних ракет від західних партнерів, зокрема TAURUS, суттєво просунулося.

Цього самого дня глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Київ узяв "неправильний тон" у проханнях про TAURUS, а питання про ракети його "нервує".

16 вересня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зазначила, що ймовірні удари по Росії не є аргументом під час розгляду питання про передання TAURUS Україні. Вона наголосила, що в України має бути можливість відповісти РФ на агресію.

6 листопада Пісторіус говорив, що, на його думку, передання Україні ракет TAURUS не змінить перебігу повномасштабної війни.