Бурба: По-офіцерськи – Путін має застрелитися, але спочатку застрелити керівництво збройних сил і спецслужб G

Бурба: Нехай визначиться, що йому робити: або гнити у в'язниці як воєнному злочинцю, або по-офіцерськи поспілкуватися зі своєю табельною зброєю
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України у 2016–2020 роках Василь Бурба в інтерв'ю засновникові інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону заявив, що на місці президента РФ Володимира Путіна, який розв'язав агресію в Україні, він би застрелився.

"[Що б я сьогодні робив на місці Путіна?] Я б... Він як колишній офіцер (хоча колишніх не буває) по-офіцерськи має застрелитися. Спочатку, звісно, треба застрелити керівництво збройних сил і спецслужб, яке його обдурило", – сказав Бурба.

Він вважає, що Путін готувався в Україні до бліцкригу – "за три дні взяти Київ". Колишній глава військової розвідки вважає, що спецслужби РФ погано поінформували президента, він переоцінив свої сили і Україна у цій війні переможе.

"По суті, він наказував на підставі їхніх даних, розумієте? Вони аналізували, давали йому пропозиції, але вони його обманювали. Тому це програш, це поразка", – переконаний Бурба.

На думку колишнього начальника військової розвідки, у майбутньому за воєнні злочини Путіна чекає суд у Гаазі.

"Найголовніше, він розуміє, що це вже злочин і Гаага чекає, суд чекає. І нехай визначиться, що йому робити: або гнити у в'язниці як воєнному злочинцю, або по-офіцерськи поспілкуватися зі своєю табельною зброєю", – сказав Бурба.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Путін перебуває при владі в РФ із 2000 роках. У 2018-му його було обрано на четвертий президентський строк. У 20082012 роках Путін був главою уряду, тоді як на посту президента був Дмитро Медведєв.

Уранці 24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що ціль РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах по всій території України.

Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони від першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.

Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. 7 березня в управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що від 24 лютого жертвами російської агресії проти України стало щонайменше 406 мирних жителів, поранено 801. В організації зазначили, що реальні цифри значно вищі, оскільки з місць, де йдуть інтенсивні бої, інформація надходить із запізненням і її ще треба підтвердити. 8 березня міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив інформацію про більш ніж 400 убитих і понад 800 поранених мирних громадян.

Про втрати з-поміж українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів, за даними Генштабу Збройних сил України на 8 березня, становлять понад 12 тис. людей убитими, пораненими й полоненими. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідуванняВін наголосив, що є достатні підстави вважати, що в Україні було скоєно як воєнні злочини, так і злочини проти людяності. Крім того, 28 лютого Україна звернулася до ЄСПЛ, висунувши вимогу, зокрема, як попередні заходи "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд виніс рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів.