Чичваркін: Найближчими тижнями лобстери та фуа-гра в Москві нікуди не подінуться, паралельно до РФ можуть прийти десятки тисяч трун із солдатами
"Санкції дуже сильно душать простих росіян, дуже багато хто втрачає роботу... Але, ви знаєте, є плем'я десь у Південній Америці, у якого досі немає чіткого причинно-наслідкового зв'язку між сексом і дітонародженням. Тобто сексом вони займаються, тому що весілля і тому що це приємно, а дітонародження – тому що Великий Ктулху дає їм дитину. Причина і зв'язок [у Росії теж] поки що встановлений далеко не в усіх. Прозріння відбувається, воно відбувається стрімко, але запасів у холодильнику вистачить цієї весни", – сказав Чичваркін.
Бізнесмен звернув увагу, що зараз російська влада хоче стабілізувати курс рубля. Він зазначив, що фінансовий та економічний блок у російському уряді за президента РФ Володимира Путіна завжди був дуже сильний. За нинішніх умов, на думку бізнесмена, йому також удасться деякий час утримувати ситуацію.
"Треба віддати належне: куди-куди, а туди Путін поставив людей, які з калькулятором у ладах і економічні закони знають. Це так довго і стабільно тримається не лише тому, що феноменальна ціна на нафту та газ. У Венесуелі така сама феноменальна ціна на нафту, якої там дохера, але вони живуть надголодь", – сказав бізнесмен.
Він навів зразкові аргументи людей, фінансовий стан яких погіршився: "Зате ми чекаємо величі! Ось-ось вона настане. А ми нічого, блокаду пережили, але потім настала велич. Ось і зараз – така сама блокада, але нічого, вдавляться, бл...дь. Але потім на нас чекає велич. Нарешті, цю найбільшу катастрофу XX століття – розвал СРСР – виправимо і зберемо назад наші російські землі. Нічого, поїмо кору, бл...дь, зате на карті не 1/6 буде, а 1/5".
Бізнесмен сказав, що "це складно вилікувати", можливо, "не вилікувати взагалі".
Гордон запитав, а як переживають цю ситуацію мільйони жителів Москви, "які жили в добробуті, спокої та ситості".
"І там воно ще якийсь час пробуде, бо в нас країна-головастик. "Жирна столиця знежиреної Русі", як сказав [російський поет Дмитро] Биков. Кафешечки ще будуть, ще літні веранди будуть повні навесні. І устриці, і кальмари з ікрою зверху, і лобстери, і фуа-гра з трюфелями протягом найближчих тижнів нікуди не подінуться. За ці тижні можуть прийти десятки тисяч трун [із солдатами], буде знищено найкрасивіші міста України та вбито людей, але на Рубльовці як була фуа-гра, так [поки] і залишиться", – прогнозує Чичваркін.
Він наголосив, що "санкції працюють довго", а ракети Javelin "летять три секунди".
"Потрібно первинність розуміти, що вимагати від Заходу", – вважає бізнесмен.
Контекст:
Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Відтоді російські збройні сили безперервно атакують різні населені пункти в багатьох українських областях. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню та завдає авіаударів.
За даними української сторони, за час війни в Україні Росія втратила понад 12 тис. людей особового складу. Поки що Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ, дістали поранення.
Після вторгнення в Україну Захід запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили включити до списку санкцій самого Путіна, а частину російських банків від’єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Крім того, США та ЄС запровадили санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
США також ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу. Великобританія має намір відмовитися від постачання російських нафтопродуктів до кінця 2022 року. Європейський союз розробляє план, як швидко позбавитися залежності від російських енергоносіїв.
Наразі, за даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, Росія – найпідсанкційніша країна у світі. З 2014 року проти неї запровадили 5,6 тис. обмежень, із них половину – за вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.
Санкції впливають на економіку Росії. Рубль уже неодноразово оновлював історичний мінімум, востаннє 9 березня. Міжнародне рейтингове агентство Fitch вважає, що суверенний дефолт Росії неминучий.
За даними Єльського університету, від початку російського вторгнення понад 300 іноземних компаній заявили про обмеження або припинення роботи в Росії, серед них Apple, Microsoft, McDonald's, Starbucks, Coca-Cola, Mango, Zara, H&M та інші.