Ердоган заявив, що Туреччина може відмовитися від переговорів про членство в ЄС

Ердоган заявив, що зараз Туреччина готова до переговорів про членство в ЄС
Фото: EPA

Зараз Туреччина готова до переговорів про членство в Євросоюзі, проте не буде "вічно чекати біля воріт Європи", заявив президент країни Реджеп Ердоган.

Туреччина не буде чекати вічно біля "воріт Європи" і може відмовитися від переговорів про вступ до Європейського союзу, якщо буде зберігатися "ісламофобія та ворожість" з боку деяких держав – членів ЄС. Про це в інтерв'ю агентству Reuters заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

За його словами, в Європі "все стало дуже серйозно з точки зору масштабів ісламофобії". Ердоган заявив, що ЄС "зачиняє двері" перед Туреччиною, тоді як Туреччина "не закриває своїх дверей ні перед ким".

Турецький президент додав, що Туреччина і так чекає довго, маючи на увазі договір від 1963 року, у якому розглядають довгострокову мету членства Туреччини в об'єднаній Європі.

Він також сказав, що зараз Туреччина готова до переговорів.

Туреччина подала заявку на вступ до Євросоюзу ще в 1987 році, через 12 років – у 1999 році – Анкара здобула офіційний статус кандидата на вступ до ЄС.

4 травня 2016 року Єврокомісія подала на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчу пропозицію про введення безвізового режиму з Туреччиною. Для цього до кінця липня Анкара мала виконати низку вимог. Серед них – боротьба з корупцією, захист даних, судове співробітництво з усіма державами, розвиток співробітництва з Європолом та перегляд законодавства щодо боротьби з тероризмом.

На думку ЄС, чинні турецькі закони дуже широко тлумачать поняття тероризму, що дає можливість для кримінального переслідування за критику влади. Проте Ердоган відмовився змінювати антитерористичне законодавство заради безвізового режиму з ЄС.

11 травня стало відомо, що Європарламент призупинив роботу над безвізовим режимом для Туреччини, 24 листопада Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликав призупинити переговори про вступ Туреччини до ЄС. Ердоган заявляв, що вважає вступ до Шанхайської організації співпраці альтернативою Європейському союзу.

17 квітня заступник голови Християнсько-соціального союзу Німеччини Манфред Вебер заявив, що після референдуму про розширення повноважень президента Туреччини членство Туреччини в Європейському союзі "більше не може бути метою переговорів".