Франція вважає газопровід "Північний потік – 2" втручанням в енергетичну політику Євросоюзу

Німеччина наполягає на завершенні будівництва "Північного потоку – 2"
Фото: nord-stream2.com

Франція виступає принципово проти іноземного втручання в енергетичну політику Євросоюзу. Ця позиція стосується російського газопроводу "Північний потік – 2", сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" 13 травня міністр економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно Ле Мер.

"Позиція Франції вже була дуже чіткою. Нам вирішувати, як диверсифікувати наші постачання газу і як зміцнити енергетичну безпеку ЄС", – зауважив посадовець.

Ле Мер додав, що проєкт "Північний потік – 2" не можна відокремити від питання транзиту російського газу через територію України.

"Ми цілком розуміємо занепокоєння України щодо цього. Ми за підтримування українського транзиту в достатній кількості. Франція повністю підтримала укладення російсько-української транзитної угоди у грудні 2019 року, у якій ЄС став посередником, і ми дуже прихильні до її виконання", – пояснив міністр.

Контекст:

"Північний потік – 2" мав зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км. Будівництво газопроводу почали 2018 року. З кінця 2019 року проєкт і компанії, які беруть у ньому участь, перебувають під американськими санкціями, які неодноразово розширювали. Будівництво заморозили, коли добудували 93% газопроводу, повідомила компанія-оператор Nord Stream 2 AG. За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. У лютому 2021 року в "Газпромі" заявляли, що мають намір ввести "Північний потік – 2" в експлуатацію цьогоріч.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу "Північний потік – 2" або перебувають на стадії виходу. Причиною цього стали можливі нові санкції щодо проєкту з боку США.

Німеччина наполягає на завершенні будівництва. "Газ, який ще не пішов по "Північному потоку – 2", не гірший за газ, що йде через Україну, і газ, який транспортують із Росії через Туреччину", – підкреслила канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи 20 квітня.

Компанія Nord Stream 2 AG повідомляла на початку квітня, що до 31 березня залишилося укласти майже 121 км труб. За інформацією оператора, це 5% від загальної протяжності газопроводу.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви і Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.