Генсек НАТО: Найкращий спосіб підвищити шанси на мирне вирішення війни – підтримати Україну. Ми не відступимо
Про це 25 листопада на пресконференції у Брюсселі (Бельгія) заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Текстову версію заходу опублікували на сайті Альянсу.
"Не буде міцного миру, якщо переможе агресор, якщо придушення і самодержавство переважатимуть над свободою й демократією. Більшість воєн завершуються перемовинами. Але те, що відбувається за столом переговорів, залежить від того, що відбувається на полі бою. Тому найкращий спосіб підвищити шанси на мирне вирішення – підтримати Україну. Отже, НАТО й надалі підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно. Ми не відступимо", – сказав Столтенберг.
За його словами, президент РФ Володимир Путін "зазнає невдачі в Україні", на яку "він відповідає з більшою жорстокістю".
"Хвилі навмисних ракетних ударів по містах і цивільній інфраструктурі, позбавлення українців тепла, світла та їжі – це жахливий початок зими для України. Це також важкі часи для решти Європи та всього світу зі зростанням цін на енергоносії і харчові продукти. Так, ми всі розплачуємося за війну Росії проти України. Але ціна, яку ми платимо, – у грошах. А українці розплачуються кров'ю", – зазначив Столтенберг.
Він додав, що якщо НАТО "дасть можливість Путіну перемогти", то заплатить "набагато вищу ціну на довгі роки наперед".
"Якщо Путін й інші авторитарні лідери побачать, що сила винагороджується, вони знову застосують силу для досягнення своїх цілей. Це зробило б наш світ небезпечнішим і нас усіх – уразливішими. Тому в інтересах нашої безпеки підтримувати Україну", – аргументував генсек НАТО.
Контекст:
Після того як у лютому 2022 року РФ розпочала повномасштабну війну проти України, українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
Щодо надання допомоги Україні відбулося сім зустрічей консультативної групи у форматі "Рамштайн", остання – в режимі онлайн 16 листопада. Міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі повідомив, що нову військову допомогу Україні нададуть, зокрема, Канада, Швеція, Греція, Польща та Німеччина. Союзники збираються "зберігати набраний темп" надання допомоги Україні протягом усієї зими, щоб Україна могла "й надалі закріплювати досягнення та перехоплювати ініціативу на полі бою", зазначив глава Пентагону.