Голова Єврокомісії попросила країни Євросоюзу пожертвувати Україні вакцини проти COVID-19
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн попросила країни Євросоюзу пожертвувати Україні частину вакцин проти коронавірусу. Про це вона сказала у своєму відеозверненні на відкритті всеукраїнського форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді" 8 лютого, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Завдяки COVAX лікарям та медперсоналу України дадуть перші вакцини вже цього місяця, ще мільйони доз вакцин надійдуть в Україну до літа. ЄС – найбільший донор ініціативи COVAX, і ми цим пишаємося. І ще додатково до COVAX я попросила інших членів ЄС пожертвувати частину їхніх вакцин Україні", – сказала фон дер Ляєн.
За її словами, усі вакцини з Євросоюзу є гарантовано безпечними й ефективними, їх перевірило Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА).
"Євросоюз на боці України, як і був завжди, зокрема у складні моменти вашої нової історії. Усі ми – одна європейська сім'я", – заявила голова Єврокомісії.
В Україні вакцинації поки що не починали. Згідно з національним планом, 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією протягом 2021–2022 років. 29 січня його схвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Згідно з національним планом імунізації, на першому етапі планують прищепити 367,5 тис. осіб.
Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує на безкоштовне постачання 16 млн доз вакцини, повідомляли в Міністерстві охорони здоров'я.
1,9 млн доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", якій дали квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Планують, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого.
25 січня президент України Володимир Зеленський анонсував надання країні "першого мільйона" доз вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 "від провідної світової компанії". Він висловив упевненість, що вакцинацію розпочнуть у лютому. 29 січня він підписав закон, що дозволяє зареєструвати в Україні вакцини проти коронавірусу. Документ, зокрема, забороняє реєстрацію препаратів, розроблених у країні-агресорі (Росії).
30 січня Україні дали відповідь від COVAX. Країна отримає 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech у лютому. За інформацією головного санлікаря Віктора Ляшка, протягом першого півріччя 2021 року Україна зможе отримати в межах COVAX від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для наступних етапів вакцинації.