Глава міноборони ФРН закликала позбавити оточення Путіна можливості їздити на шопінг до Парижа
Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт, коментуючи ситуацію з агресією РФ проти України, виступила за введення персональних санкцій проти президента Росії Володимира Путіна та його оточення. Про це вона сказала в інтерв'ю Bild, опублікованому 19 грудня.
Вона наголосила, що Європейський союз має використати "весь набір наявних інструментів".
"Особи, відповідальні за агресію, мають відчути особисті наслідки, наприклад, що вони більше не можуть їздити на Єлисейські поля до Парижа на закупи", – заявила міністерка.
Ламбрехт заявила, що із занепокоєнням стежить за стягуванням російських військ до кордону України та розуміє страхи українців.
Контекст:
2014 року, після анексії Криму та початку збройної агресії на сході України, щодо Росії ввели економічні санкції Сполучені Штати, Євросоюз і деякі інші країни. Санкційні пакети кілька разів продовжували, розширювали та посилювали.
Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС за замах на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Серед них – персональні санкції проти 185 осіб і 48 юридичних осіб (діють до 15 березня 2022 року), заборона на економічні відносини з Кримом і Севастополем (діє до 23 червня 2021 року).
16 грудня 2021 року Європейський союз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року. Пакет, який продовжили, містить обмежувальні заходи щодо окремих секторів російської економіки (минулого разу їх продовжували в липні 2021 року і вони мали діяти до 31 січня 2022 року, тепер їх продовжили до 31 липня 2022 року).
21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, до того ж атака буде "набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше". Глава Міноборони України Олексій Резніков повідомив в інтерв'ю Politico 13 грудня, що поблизу кордону України перебуває орієнтовно 100 тис. російських військових, які можуть атакувати відразу на кількох фронтах, використовуючи артилерію, танки та авіацію.
У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.
США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.
Про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну попередив президента Путіна 7 грудня під час онлайн-переговорів президент США Джо Байден.
В опублікованому 13 грудня інтерв'ю італійській газеті La Repubblica президент України Володимир Зеленський заявив, що кількість російських військ біля кордонів України після розмови Байдена з Путіним не скоротилася.