ЄС ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії
Про те, що на саміті 16 грудня лідери країн ЄС учергове продовжили економічні санкції проти Росії, які діють із 2014 року, напередодні повідомляв редактор Radio Free Europe / Radio Liberty Рікард Йозвяк.
Мішель підтвердив, що лідери країн ЄС "одноголосно погодилися пролонгувати економічні санкції проти Росії". Він також згадав про можливість нових санкцій у разі ескалації російської агресії.
"Якщо Росія здійснить подальші військові дії проти України, це матиме величезні наслідки і величезну ціну. Ми закликаємо Росію виконати свою частину угоди та розпочати виконання Мінських домовленостей", – написав політик.
Контекст:
2014 року, після анексії Криму та початку збройної агресії на сході України, Сполучені Штати, Євросоюз і деякі інші країни ввели економічні санкції проти Росії. Санкційні пакети кілька разів продовжували, розширювали та посилювали.
Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС за замах на територіальну цілісність, незалежність та суверенітет України. Серед них – персональні санкції проти 185 людей і 48 юридичних осіб (діють до 15 березня 2022 року), заборона на економічні відносини з Кримом і Севастополем (діють до 23 червня 2021 року).
Пакет, який продовжили цього разу, – обмежувальні заходи щодо окремих секторів російської економіки (минулого разу їх продовжували в липні 2021 року і вони мали діяти до 31 січня 2022 року; тепер їх продовжили до 31 липня 2022 року).
У березні 2015 року Європейська рада прив'язала тривалість цих санкцій до повного виконання Мінських угод.
Санкції обмежують доступ до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній та забороняють форми фінансової допомоги і брокерської діяльності російським фінансовим установам. Ці заходи також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передавання будь-яких матеріалів оборонного призначення та встановлюють заборону товарів подвійного призначення для військового використання або кінцевих користувачів військового призначення в Росії. Санкції також обмежують доступ Росії до деяких технологій, які можуть використати в російському енергетичному секторі, наприклад, у видобуванні та розвідці нафти.
Хронологію продовження та розширення санкцій ЄС проти Росії опубліковано на сайті Європейської ради (рішення від 16 грудня до неї на момент публікації новини ще не занесено).