Головреда опозиційної білоруської газети "Наша Ніва" побили під час затримання
Білоруські силовики 8 липня під час затримання побили головного редактора опозиційної газети "Наша Ніва" Єгора Мартиновича. Про це йдеться в заяві, опублікованій сьогодні в Telegram-каналі видання.
Повідомляють, що журналіст дістав травму голови.
"Після обшуку в офісі та будинку Єгора доправили на допит у Слідчий комітет, де йому викликали швидку допомогу. Як повідомляє пресслужба СК, Мартиновичу було надано медичну допомогу. Цю ніч Єгор провів у СІЗО на Окрестіна", – ідеться в повідомленні.
Як зазначили у виданні, сам головний редактор стверджує, що зараз почувається краще.
"Сьогодні вранці його вперше нагодували, а затримали вчора приблизно о 10.00. Йому й іншим ув'язненим у камері не видали матраців і ліжок", – заявляють у редакції.
Мартиновича затримали на 72 години як підозрюваного за ч. 1 ст. 342 (організація або підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь у них) Кримінального кодексу Білорусі. Максимальне покарання – позбавлення волі на строк до трьох років.
Також на Окрестіна перебувають головний редактор журналу "Наша история" Андрій Динько, начальник відділу реклами і маркетингу Андрій Скурко і головна бухгалтерка Ольга Ракович. Скурко хворіє на цукровий діабет, він інсулінозалежний. Йому дозволили взяти ліки з розрахунком на три доби.
Контекст:
8 липня редакція опозиційної білоруської газети "Наша Ніва" повідомила про те, що влада країни заблокувала доступ до їхнього сайта. Окрім цього, в офісі видання провели обшуки.
"Наша Ніва", зокрема, висвітлювала масові акції протесту, які почалися в Білорусі 9 серпня 2020 року після виборів президента. На одному з мітингів силовики затримали журналістку видання Катерину Карпицьку.
2021 року це вже не перший такий випадок у Білорусі. Раніше було заблоковано домен опозиційного сайта TUT.BY. Після обшуків силовики затримали 13 співробітників порталу TUT.BY. У Генпрокуратурі Білорусі заявили, що обшуки були пов'язані з "багаторазовим порушенням законодавства в частині розміщення забороненої інформації на порталі TUT.BY".
Окрім того, під переслідування потрапила і журналістка TUT.BY Катерина Борисевич. Її засудили до шести місяців у колонії за матеріал, у якому вона розповіла, що померлий у лікарні після побиття білорус Роман Бондаренко був тверезим, попри заяви влади.