Гозман про Путіна: Живе у вигаданому світі. Літні люди в деменції часто так поводяться, але в них немає ядерної кнопки
"У цьому засіданні Ради безпеки ми побачили, що немає взагалі нікого, він один. Він сидить у своїй величезній дезінфікованій труні, де він живе протягом останніх двох років, у нього у свідомості, як уві сні, змінюють один одного невиразні образи світової історії, і він цю історію коректує, він живе в цій труні і в абсолютно придуманому ним самому світі. Таких людей багато, літні люди в деменції часто так поводяться, але у них немає ядерної кнопки, за їхнім наказом не рухаються танки, а тут танки рухаються", – сказав він.
Те, що відбувалося, політик порівняв із періодами історії, "коли є тільки воля князя і більше взагалі нічого, жодних державних структур не існує".
"Є його [Путіна] воля, а далі він виступає 56 хвилин, читає лекцію з історії, з якої зрозуміло, що воюємо ми за те, що колись [радянські керівники Володимир] Ленін, [Йосиф] Сталін і [Микита] Хрущов зробили якісь помилки. Вони вже давно в труні, в землі, крім Леніна. Воюватимемо за те, що вони знесли пам'ятник [російському полководцю] Суворову? Чи за те, що вони нас не люблять і, можливо, коли-небудь поставлять зброю, яка буде нам загрожувати? За це ми воюватимемо сьогодні. Абсолютне божевілля!", – вважає Гозман.
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про "спеціальну військову операцію" російських військ в Україні. Почалося нове вторгнення російських військ.
За даними Геращенка, російські війська обстрілюють Україну з артилерії, зокрема з "Градів", є загиблі.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що українська армія тримає оборону та дає відсіч російським військам.
Генштаб ЗСУ повідомляє про п'ять збитих російських літаків і один збитий російський гелікоптер.
В Україні ввели воєнний стан.
Контекст:
15 лютого 2022 року нижня палата парламенту Росії – Держдума – ухвалила звернення до Путіна про визнання незаконних формувань "ЛНР" і "ДНР" як "незалежних республік".
21 лютого Рада безпеки РФ розглянула питання визнання "незалежними республіками" незаконних збройних формувань "ЛДНР". Ніхто з членів Ради безпеки РФ не виступив проти такого визнання.
Пізніше того самого дня Путін оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України та підписав відповідні укази у присутності ватажків терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для "підтримання миру". Пізно ввечері 21 лютого жителі окупованого Донецька повідомили про пересування дуже великої колони танків і бронетехніки з Донецька у південно-західному напрямку до лінії фронту.
22 лютого Держдума, а за нею і верхня палата парламенту РФ – Рада Федерації – ратифікували договори РФ із "ЛДНР" про дружбу та взаємодопомогу.
Рішення про визнання "ЛДНР" Путін ухвалив на тлі різкої ескалації на Донбасі, яку фіксують із 17 лютого, а також стягування російських військ до кордону з Україною. За даними президента України Володимира Зеленського, біля українського кордону перебуває 150 тис. російських військових, техніка й важке озброєння. Західні країни попереджають, що Росія готується до вторгнення до України. Президент США Джо Байден заявляв 18 лютого, що має підстави вважати, що Путін уже ухвалив рішення про вторгнення і що Росія нападе на Київ.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення РФ про визнання "незалежності" так званих "ЛДНР" Київ розцінює як порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Верховна Рада ухвалила постанову, у якій заявила, що Росія, визнавши "незалежність" терористів, в односторонньому порядку вийшла з Мінських угод.
Дії РФ засудили у Євросоюзі та США. США ввели санкції проти "ЛДНР", російських банків і суверенного боргу, а також сімей російських еліт. Великобританія – проти п'яти російських банків та трьох бізнесменів із РФ, Німеччина вирішила призупинити сертифікацію "Північного потоку – 2".
Україна анонсувала санкції через рішення Путіна. Євросоюз уже погодив перший пакет обмежень. Канада, Японія, Австралія оголосили про введення санкцій.
22 лютого стало відомо, що Євросоюз планує накласти санкції на 351 депутата Держдуми, 24 фізичні та три юридичні особи.
23 лютого Байден доручив своїй адміністрації ввести санкції проти Nord Stream 2 AG – компанії – оператора російського газопроводу "Північний потік – 2".