Грузія заборонила транспортування військових вантажів до Вірменії та Азербайджану
Уряд Грузії ухвалив рішення ввести тимчасову заборону на видання дозволів на транспортування вантажів військового призначення до Вірменії та Азербайджану через поновлення військових дій на території Нагірного Карабаху.
Транспортування вантажів військового призначення до Вірменії та Азербайджану через Грузію заборонене, що стосується цивільних вантажів – країна повністю виконує взяті на себе міжнародні зобов'язання.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки Грузії, глава МВС Вахтанг Гомелаурі на брифінгу 3 жовтня, пише ТАСС.
Рішення про тимчасове зупинення видання дозволу на транспортування вантажів військового призначення через свою територію сухопутними і повітряними маршрутами в напрямку обох країн Грузія ухвалила на тлі загострення ситуації між Вірменією та Азербайджаном через спірну територію Нагірного Карабаху.
За словами Гомелаурі, обидві сторони про це вже проінформували.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.
Туреччина відкрито заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент країни Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.
Єреван 2 жовтня заявив про готовність до переговорів щодо припинення вогню в Нагірному Карабаху за посередництва країн – співголів Мінської групи ОБСЄ на рівні керівників.