Гілларі Клінтон лобіювала обмін Навального на кілера ФСБ з німецької в'язниці – The Wall Street Journal
Колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон сприяла переговорам про обмін російського опозиціонера Олексія Навального на офіцера Федеральної служби безпеки РФ Вадима Красікова, засудженого за вбивство колишнього польового чеченського командира Зелімхана Хангошвілі в Німеччині. Про це з посиланням на чинних і колишніх держслужбовців США та Європи повідомила 27 березня The Wall Street Journal, пише "Бабель".
Співрозмовники американського видання кажуть, що Клінтон лобіювала обмін у Білому домі після того, як до неї звернувся друг Навального, розслідувач Bellingcat Христо Грозєв. Він начебто пропонував додати питання щодо Навального в переговори про обмін на Красікова.
Складнощі з обміном Красікова пов'язані з тим, що довічне ув'язнення він відбуває в Німеччині й не всі тамтешні топпосадовці погоджуються на повернення в Росію кілера ФСБ.
За даними The Wall Street Journal, дружина вже померлого Навального Юлія Навальна неофіційно зверталася до влади Німеччини із пропозицією про обмін опозиціонера, який перебував у колонії, і під час візиту до Вашингтона канцлер ФРН Олаф Шольц за зачиненими дверима обговорював можливий обмін Красікова на Навального.
Видання стверджує, що на момент смерті Навального остаточної угоди між країнами не було й Москві не надсилали офіційної пропозиції щодо обміну, передали лише "подробиці можливого обміну" через "приватного посередника", яким, імовірно, був російський мільярдер Роман Абрамович.
The Wall Street Journal пише, що на прорив у переговорах про обмін очікували на зустрічі представників силових структур у Мюнхені, туди прибула Юлія Навальна, але саме під час того саміту стало відомо про смерть Навального.
За даними американського видання, Клінтон "просунула ідею" додати Навального у список про обмін Красікова на журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого тримають у російській в'язниці начебто за шпигунство.
Контекст:
Про те, що обговорюють обмін Навального на Красікова, The Wall Street Journal писала ще у вересні 2023 року.
Про смерть 47-річного Навального у виправній колонії №3, відомій як "Полярний вовк", у селищі Харп Ямало-Ненецького автономного округу (РФ) повідомило 16 лютого місцеве управління Федеральної служби виконання покарань. Там заявили, що Навальному нібито після прогулянки стало зле, медики "провели реанімаційні заходи" й констатували смерть засудженого. Прессекретарка політика Кіра Ярмиш писала, що у свідоцтві про смерть Навального, яке тюремники видали матері опозиціонера, його смерть названо "природною".