Хорватія визнала Голодомор геноцидом українського народу
Уряд Хорватії на засіданні 15 травня підтримав ініціативу парламенту щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Про це пише видання Nova.
"Ми підтримуємо ініціативу, яку висунули клуби в хорватському парламенті", – заявив прем'єр-міністр Андрей Пленкович під час відкритої частини засідання уряду.
Статссекретар у міністерстві закордонних справ Зденко Лучич заявив, що "запропонованою декларацією парламент Хорватії визнає Голодомор – насильницький голод, який був навмисно організований комуністичним сталінським режимом в Україні в період 1932–1933 років, – злочином геноциду проти українського народу".
Контекст:
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у ті роки сягає 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Згідно з даними дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2022 року, 93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.
До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну низка держав уже визнала Голодомор геноцидом українців – зокрема Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан.
У листопаді 2022 року процес визнання Голодомору геноцидом активізувався, Голодомор геноцидом українців визнали Чехія, Бельгія, Молдова, Ірландія, Німеччина, Ісландія, Франція, Словенія, Великобританія, Люксембург, а також Європарламент.
Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.