Індія через санкції відмовилася укладати контракти з "Роснефтью" – Bloomberg

Індія не стала укладати контракти з РФ на постачання нафти
Фото: EPA

Державні нафтопереробні заводи Індії уникають контрактних постачань російської нафти, оскільки торгівля стає набагато складнішою через посилення санкцій США. Про це 6 березня пише Bloomberg із посиланням на шість джерел у галузі.

Три нафтопереробні заводи вели переговори з російською компанією "Роснефть" про отримання приблизно 500 тис. барелів на день, що еквівалентно третині щоденного імпорту Індії, щоб спробувати зменшити залежність від разових закупівель, які часто можуть бути дорожчими.

Переговори тривали щонайменше з початку лютого, але закінчилися безрезультатно. Державні індійські компанії Bharat Petroleum і Hindustan Petroleum вирішили не брати на себе жорстких зобов'язань щодо закупівель у найбільшої російської нафтової компанії.

За словами джерел, "прохолодна" реакція на пропонований пункт контракту, спрямований на вирішення проблем із перебоями в постачаннях, посилила обережність із боку індійських нафтопереробних заводів.

Лідер індійського нафтового ринку, державна Indian Oil Corp, уже має довгострокові контракти з "Роснефтью" і "Газпром нефтью" на постачання 24,5 млн тонн сировини. Проте компанія, найімовірніше, зменшить обсяги закупівель у 2024 році, пише Bloomberg.

Росія, як і раніше, є найбільшим постачальником в Індію, але є ознаки того, що нафтопереробні заводи закуповують більше в інших виробників, включно із Саудівською Аравією, ідеться у статті. Водночас Індія й далі купуватиме російську нафту за допомогою разових закупівель або спотових угод, сказали джерела.

Контекст:

На початку грудня 2022 року країни – члени "Великої сімки", а також Австралія і ЄС ввели обмеження цін на російську нафту, встановивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни ввели цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 – для дизельного пального й $45 – для різних мастил.

Через обмеження ціни на сиру нафту Росія втрачає $172 млн щодня, писало в серпні агентство Bloomberg із посиланням на звіт Гельсінського центру досліджень енергетики й чистого повітря (CREA). Після того як обмеження поширили й на нафтопродукти, РФ втрачатиме ще більше – $280 млн на день, вважає агентство.