Індія першою у світі посадила космічний корабель поблизу південного полюса Місяця. Туди ж летіла російська "Луна-25", але врізалася в поверхню супутника
Індія першою у світі посадила космічний корабель біля південного полюса Місяця після того, як спроба країни-агресора РФ приземлити свій апарат "Луна-25" у цьому районі закінчилася невдачею. Про це 23 серпня написало Bloomberg.
Індійський космічний корабель Chandrayaan-3, який стартував у липні, здійснив м'яку посадку о 16.04 за Києвом.
Зазначають, що місяцехід Pragyan має провести аналіз хімічного складу поверхні Місяця й пошук води протягом одного місячного дня (14 днів на Землі).
Індія стала другою після Китаю країною, яка має робочий місяцехід на Місяці.
Окрім того, Індія четвертою у світі – після США, КНР і колишнього Радянського Союзу – посадила космічний апарат на Місяць, зазначив CNN.
Контекст:
"Луна-25" – перша місячна місія в сучасній історії РФ, її запустили в космос 11 серпня з космодрому в Амурській області Росії. Планували, що 21 серпня апарат здійснить посадку на Місяці на північ від кратера Богуславського, а сама місія, основні завдання якої – відпрацювання технологій м'якої посадки, вивчення будови Місяця та розвідка ресурсів – триватиме протягом року.
"Роскосмос" 19 серпня повідомив про "нештатну ситуацію" зі своїм космічним модулем, який мав здійснити посадку на Місяць.
21 серпня глава "Роскосмосу" Юрій Борисов розповів, що російський космічний апарат "Луна-25" врізався в Місяць через невчасно вимкнений двигун.
CNN зазначив, що РФ "прагне довести", що її космічна програма "все ще може виконувати важливі місії з високими ставками", хоча, за словами експертів, "у неї було багато проблем із контролем якості, корупцією та фінансуванням".