Італія хоче, щоб Україна була в ЄС – прем'єр-міністр
Про це 22 березня, коментуючи звернення президента України Володимира Зеленського до італійського парламенту, заявив прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі, пише Reuters.
За його словами, "зарозумілість російського уряду зіткнулася з гідністю українського народу, якому вдалося приборкати експансіоністські цілі Москви та покласти величезні витрати на армію вторгнення".
Драгі заявив перед італійськими законодавцями, що питання членства України в ЄС – тривалий процес через безліч реформ, необхідних для повної інтеграції країни, але пообіцяв підтримку.
Італія "стоїть на боці України в цьому процесі", звернувся до Зеленського Драгі. Італія "хоче, щоб Україна була у Європейському союзі", резюмував глава італійського уряду.
Зеленський у своєму виступі перед парламентом Італії закликав світову спільноту підтримати повне ембарго на торгівлю з Росією, починаючи з нафти та газу. За його словами, РФ фінансувала підготовку до війни проти України завдяки надприбуткам від експорту російських енергоносіїв.
Зеленський наголосив, що вжитих заходів проти РФ поки що недостатньо, тому що Росія не припинила воєнних дій.
"Тому потрібно більше. Потрібно більше санкцій. Щоб Росія шукала не військові резерви, не найманців у Лівії чи Сирії, а шукала мир. Одна людина шукала мир", – заявив президент України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила 27 лютого, що хоче бачити Україну у Євросоюзі.
28 лютого Зеленський заявив, що Київ звернувся до Євросоюзу із проханням про невідкладне приєднання за спеціальною процедурою. Того ж дня він підписав заявку на вступ України до Європейського союзу і надіслав відповідний лист президентові Франції Еммануелю Макрону, який зараз головує в Раді ЄС.
1 березня Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
10–11 березня у Франції відбувся неформальний саміт лідерів Євросоюзу, на ньому обговорили агресію Росії проти України та відносини ЄС із Україною.
Перед самітом Макрон заявив, що вважає нереальним вести переговори про членство з країною у стані війни.
У підсумковій заяві саміту вказано, що Єврорада визнала європейські устремління та європейський вибір України, це зафіксовано в Угоді про асоціацію. Проте жодних конкретних зобов'язань щодо прийняття України до ЄС у документі не прописано.
Водночас президент Литви Гітанас Науседа після саміту Євросоюзу висловив упевненість, що лідери країн – учасниць ЄС підтримали євроінтеграцію України.
Рішення неформального саміту лідерів Європейського союзу свідчить про те, що Україна буде членом ЄС, вважає глава МЗС Дмитро Кулеба.
Над висновком за заявкою України про вступ до ЄС почала працювати Єврокомісія, повідомив 21 березня європейський комісар із питань розширення та політики добросусідства Олівер Варгеї.
Відповідно до результатів опитування, проведеного 3–7 березня Французьким інститутом громадської думки (IFOP), 71% жителів чотирьох країн Європейського союзу – Німеччини, Франції, Італії та Польщі – підтримує вступ України до ЄС.