Ізраїль веде переговори з 10 країнами, готовими перенести посольства в Єрусалим
Заступник глави МЗС Ізраїлю Ципі Хотовелі повідомила, що відомство веде переговори з країнами про можливість переміщення дипломатичних відомств у Єрусалим.
МЗС Ізраїлю підтримує контакти щонайменше з 10 країнами, які готові почати процедуру перенесення посольств у Єрусалим. Про це 25 грудня в інтерв'ю радіостанції Kan Bet повідомила заступник глави МЗС Ізраїлю Ципі Хотовелі.
Хотовелі підкреслила, що її відомство обговорює можливість перенесення посольств зокрема країн Європи.
Дипломат не назвала цих країн, проте згадала заяву спікера нижньої палати парламенту Румунії Лівіу Драгні, що його країна "повинна серйозно подумати про те, щоб перенести посольство в Єрусалим".
6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США в це місто.
18 грудня США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка відкидає односторонні дії Вашингтона щодо статусу Єрусалима. Документ делегація подала Єгипту. Ініціативу підтримали всі члени Радбезу ООН, зокрема й Україна, крім США.
20 грудня Трамп попередив, що Вашингтон може зменшити фінансову допомогу країнам, які не підтримують позиції США щодо статусу Єрусалима.
21 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, що містить заклик відмовитися від зміни статусу Єрусалима. Проти документа виступили США, Ізраїль, Гондурас, Гватемала, Науру, Мікронезія, Маршаллові Острови, Палау і Того. Україна, Молдова, Грузія, Туркменістан і ще низка делегацій не взяли участі в голосуванні. Росія підтримала резолюцію.
24 грудня президент Гватемали Джиммі Моралес повідомив про намір перенести посольство своєї країни з Тель-Авіва до Єрусалима.
Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Палестинці натомість хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.
Адміністративна столиця Ізраїлю зараз розташована в Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в Рамаллі.