Якщо Росія нападе на країну – члена НАТО, вона неминуче програє – глава МЗС Польщі

Сікорський виступив перед парламентом
Фото: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej / Facebook

Напад Росії на НАТО закінчиться поразкою Москви, але Альянс має посилити свою обороноздатність, заявив міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський у виступі перед парламентом 25 квітня. Його промову цитує сайт Сейму Республіки Польща.

"Не ми – Захід – маємо боятися зіткнення з [президентом країни-агресора РФ Володимиром] Путіним, а навпаки. Про це варто нагадати не для того, щоб посилити в росіян почуття загрози, оскільки НАТО – це оборонний пакт, а для того, щоб продемонструвати, що напад Росії на будь-кого із членів Альянсу неминуче закінчиться її поразкою. Військовий та економічний потенціал Росії меркне порівняно з потенціалом Заходу", – сказав Сікорський.

За його словами, якщо в Заходу не буде браку волі, Росія програє.

"Єдина надія Путіна – це відсутність у нас рішучості", – наголосив міністр.

Він оприлюднив підрахунки, згідно з якими, у країнах – членах НАТО і ЄС загальна чисельність населення перевищує 920 млн осіб, а в Росії разом із Білоруссю – 153 млн, тобто ушестеро менше. Номінальний валовий внутрішній продукт країн НАТО і ЄС сягає понад $45 трлн, а сукупний ВВП Росії та Білорусі – у 20 разів менший, сказав Сікорський.

Він зазначив, що у 2022 році 15 країн НАТО, які найактивніше підтримують Україну, витратили на оборонні потреби понад $1,17 трлн, Росія – $86,4 млрд, тобто майже в 14 разів менше. Після першої хвилі мобілізації в Росії залишилося трохи більше ніж 1,3 млн військовослужбовців. Кількість військовослужбовців НАТО без додаткової мобілізації – понад 3,5 млн осіб, тобто майже втричі більша. Авіаційні ресурси НАТО втричі перевищують авіаційні ресурси Росії. У розпорядженні Альянсу вчетверо більше кораблів і втричі більше підводних човнів, сказав Сікорський.

Контекст:

Bild 12 липня 2023 року оприлюднив деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У ньому детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на секретний документ поінформував, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі "тільки для службового користування" міноборони Німеччини докладно описує ймовірний "шлях до конфлікту" між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу й неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який "завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері".

Міністри оборони Естонії, Латвії й Литви 19 січня 2024 року схвалили створення спільної Балтійської оборонної зони вздовж кордону з Росією й Білоруссю.

16 лютого видання Financial Times повідомило з посиланням на анонімного українського чиновника, що Путін готується до війни проти країн Балтії.

Агресію РФ проти країн Балтії прогнозував у квітні і президент України Володимир Зеленський.