Євген Кисельов: Нещодавно я з високопоставленими політиками США до хрипоти сперечався про те, що умиротворення Путіна жодних плодів не дасть, він розуміє лише силу G

У Вашингтоні є люди, яким начхати на український народ, головне не ризикувати самим, вважає журналіст
Фото: Евгений Киселев / Facebook
Президент Росії Володимир Путін розуміє лише розмову з позиції сили, і лише жорсткість у політиці з РФ може дати якийсь результат. Про це російський тележурналіст Євген Кисельов, який живе в Україні, сказав в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

За його словами, нещодавно він "до хрипоти" сперечався з високопоставленими політиками з адміністрації США про те, що умиротворення жодних плодів у віддаленій перспективі не дасть.

"А вони починали товкмачити, що жорстка позиція Заходу призведе до того, що він матиме більшу підтримку населення, що його електорат тільки згуртується... Так, у певному сенсі так воно і сталося, але, не маючи жодних серйозних даних досліджень громадської думки... "Незалежний "Левада-центр" чергові цифри виробив". З усією моєю повагою, ці цифри нічого не означають. Тому що самі соціологи кажуть, що 95% російських громадян відмовляються відразу відповідати на запитання. А 5%, які залишаються, це нерепрезентативно", вважає Кисельов. 

Водночас журналіст зазначив, що авторитетні західні лідери думок намагаються актуалізувати порядок денний тактичних поступок Кремлю й досягнення миру в Україні в обмін на її території.

"Подивіться доповідь RAND Corporation, яку опублікували, здається, днів 10 тому, де обережно, але з наполегливістю проводять думку про те, що треба все-таки посадити росіян і українців за стіл переговорів, що політика військової підтримки України менш вигідна США, ніж політика, яка б привела до якогось компромісу та мирної угоди. RAND Corporation – це дуже серйозна річ. Це дослідницький, аналітичний центр, який фінансують потужні корпорації, зокрема ті, які належать до американського ВПК, і найбільші банки. І якщо доповідь публікує RAND Corporation – це означає, що вона щонайменше відображає настрої в частині впливових фінансових, політичних і ділових кіл Сполучених Штатів. Тобто надія на те, що вдасться домогтися припинення війни на певних умовах, які будуть вигідні Вашингтону... А чи вигідні вони Україні? А чи вигідні вони Росії? Це нікуди не зникло. Це перестало бути мейнстримом, але це нікуди не зникло. Як і раніше, у Вашингтоні є люди, яким начхати і на український народ, і на російський народ, і на майбутнє Росії, і на майбутнє України. Головне – не ризикувати самим", – описав ситуацію російській журналіст.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Євген Кисельов: Путін приречений увійти в історію як агресор і военний злочинець разом із Гітлером, Хусейном, Мілошевичем і Каддафі. Читайте повну версію інтерв'ю

Контекст:

Російська влада вже неодноразово артикулювала, що Україна начебто має "зважати на реалії, які склалися за весь цей час". Такими "реаліями" у Кремлі називають спробу анексії частини територій України (частини Луганської, Донецької, Херсонської і Запорізької областей) під час псевдореферендумів цієї осені, яких не визнали ані Україна, ані ООН, ані світова спільнота.

25 грудня 2022 року Путін укотре заявляв, що Росія готова до переговорів, поклавши провину і за відмову від переговорів, і за розв'язання війни на Україну й Захід. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк порадив йому "повернутися до реальності".

Секретар РНБО Олексій Данілов 28 грудня заявив, що "немає ніяких реалій, у яких існують "нові території у складі Росії", реалії РФ – це ганьба, поразка і розвал".

Під час телефонних переговорів 5 січня 2023 року із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом Путін знову заявив, що Росія відкрита до "серйозного діалогу", але лише за умови "виконання київською владою відомих вимог, які неодноразово озвучували, і врахування нових територіальних реалій".

На пресконференції за підсумками зустрічі із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні 21 грудня президент України Володимир Зеленський висловив думку, що справедливого миру для України у несправедливій війні, розв'язаній Росією, не існує. Зі свого боку Байден зазначив, що умови справедливого для України миру формуватимуться на полі бою.