Євген Кисельов: Я вважаю дуже ймовірним, що оточення Путіна зрештою домовлятиметься із Заходом та Україною G

Кисельов вважає ймовірним військовий переворот, який позбавить Путіна (на фото) влади
Фото: ЕРА

В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман російський тележурналіст Євген Кисельов, який живе в Україні, погодився з думкою про те, що оточення президента РФ Володимира Путіна може окремо домовлятися з Україною й Заходом про припинення війни.

Бацман запитала: "Невже це не спонукає їх прийти до Заходу, прийти до України і сказати: "Лихий попутав. Віддаємо вам усе. Що потрібно зробити?"

"Думаю, що дуже ймовірно, що так воно і станеться в підсумку. [...] Я не говорив, що армія зробить успішний військовий переворот. [...] Я кажу: можливий. Цілком імовірно, що він провалиться, не буде успішним", – сказав Кисельов.

Телеведучий висловив припущення, що може бути варіант, коли внаслідок військового перевороту не буде встановлено військовий режим.

"Не буде, скажімо так, чилійського сценарію, не буде військової хунти, яка візьме владу в руки на довгі роки. Таке теж в історії траплялося в різних країнах, коли військові зміщували керівництво країни, а потім передавали владу людям із-поміж цивільних політиків, яких вони були готові підтримати", – зазначив він.

Кисельов вважає, що такого не станеться насамперед через страх.

"Усі, хто донедавна жив у Росії, хто змушений був звідти виїхати, завзято говорять про те, що атмосфера жахливого страху, остраху жорстоких репресій, які паралізують волю опонентів режиму і позбавляють їх віри в імовірність успіху", – наголосив він.

Телеведучий зазначив, що в Росії опір режиму не масовий, а точковий.

"Чому я кажу, що військовий переворот дуже ймовірний? Його можуть ініціювати люди, у яких, зрештою, у руках є зброя, які можуть танками увійти в Москву. На відміну від найвпливовіших бізнесменів чи найвпливовіших посадовців, яких просто фізично... Навіть якщо, узявши шарфик і табакерку, як придворні при Павлі I прийшли до імператора у спочивальню, вони спробують наблизитися до Путіна – їх далі за перший кільце охорони не пропустять. Я думаю, що тільки люди з найближчого оточення Путіна... Якщо не говорити про сценарій силового військового перевороту, то лише люди з найближчого оточення Путіна можуть прийти до нього і сказати: "Володю, ти розумієш, що відбувається у країні й навколо неї? Ти розумієш, що це твої гроші в нас на рахунках лежать? Це твої гроші, але ми домовилися: ми для тебе грошима керуємо. Вони зараз перетворяться на порох, випаруються. Ти розумієш, що ми зараз усі загинемо, а Росія може просто розсипатися? Давай-но ми щось придумаємо. Зробимо тебе почесним головою якоїсь держради, папою римським тебе проголосимо або за здоров'ям. Обирай сам. Ми не хочемо крові, ми не хочемо тебе мучити, катувати, убивати, але, Володю, час іти". Я не впевнений у тому, що ці люди є в реальному житті, але, можливо, усе-таки є", – пояснив Кисельов.

Євген Кисельов: Путін приречений увійти в історію як агресор і воєнний злочинець разом із Гітлером, Хусейном, Мілошевичем і Каддафі. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим та окупувала частину Донецької й Луганської областей. За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився. ЗСУ й далі успішно деокуповують тимчасово захоплені РФ території.

Деякі аналітики висловлюють припущення, що воєнна поразка в Україні може призвести до зміни влади Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.

Путін здається "більш ізольованим, аніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.

Путін не зможе скористатися своїм величезним багатством після того, як відійде від влади в Росії. Таку думку в інтерв'ю Бацман висловив український телеведучий Савік Шустер.

У Путіна в лютому 2022 року були всі можливості не починати вторгнення в Україну, заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні. "Він міг усе життя жити чудово, заробити ще трильйон доларів для себе особисто та для своїх нащадків і правити Росією ще щонайменше 30 років. Усе в нього було в руках", – сказав він.

Російський опозиційний політик, колишній глава уряду Російської Федерації Михайло Касьянов припустив в інтерв'ю Гордону, що Путіну можуть запропонувати певні гарантії безпеки в обмін на відхід від влади. На думку Касьянова, водночас ніхто не обговорюватиме з Путіним збереження його активів, а єдиною країною, яка може прийняти й захистити президента РФ, є Китай.