Європа має визначити прогалини щодо безпеки і скласти план дій – колишній генсек Європарламенту

Велле вважає, що Європі потрібно зосередитися на прогалинах у стратегічних потужностях
Фото: ksf.openukraine.org

Після саміту НАТО в Гаазі в червні європейські країни мають визначити свої безпекові спроможності, а також прогалини в них, і створити чіткий план подальших дій. На цьому 9 травня наголосив колишній генеральний секретар Європарламенту Клаус Велле під час Київського безпекового форуму, який організував фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", його транслювали в YouTube. 

"Подивимося, що буде результатом саміту НАТО в Гаазі… Це буде вирішальний момент…. Думаю, нам потрібен чіткий календар після того, як відбудеться саміт", – зауважив він.

Велле підкреслив, що йдеться саме про оборонні спроможності Європи і її слабкі місця. 

"США завжди відповідали за супутники, логістику, транспортування. І це ті спроможності, які нам потрібні, щоб пов'язати між собою окремих членів НАТО й наш промисловий комплекс", – наголосив він.

На думку колишнього генсека Європарламенту, Європі потрібно зосередитися на прогалинах у стратегічних потужностях. 

"Ми погодилися з Канадою, що заміщуватимемо спроможності США в тому, що стосується логістики", – поінформував він.

Контекст:

18 лютого Financial Times із посиланням на журналіста Гідеона Рахмана писало, що російський нелегітимний президент РФ Володимир Путін хоче, щоб війська НАТО вивели з усіх територій колишнього СРСР, зокрема з Балтії, і що, на думку європейських посадовців, президент США Дональд Трамп може погодитися на це. 

17 лютого голова військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне в інтерв'ю Bloomberg заявив, що США, найімовірніше, залишаться у складі НАТО, хоча й можуть скоротити присутність своїх військ у Європі. 

19 лютого президент США Дональд Трамп запевнив, що не має наміру виводити американський військовий контингент із країн Європи, адже "ніхто й не просить цього робити".

7 березня The Telegraph із посиланням на джерела писав, що Трамп розглядає можливість виведення американських військ чисельністю приблизно 35 тис. осіб із Німеччини й перекидання їх в Угорщину. Пізніше NBC News писав, що Пентагон може вивести до 10 тис. військовослужбовців зі Східної Європи – з Румунії й Польщі.

18 березня NBC повідомив, що адміністрація Трампа розглядає можливість відмовитися від командування НАТО задля економії коштів. 

20 березня Financial Times писала, що Європа працює над планом заміни США в НАТО.