Євросоюз схвалив вакцину від Moderna для підлітків
Раніше цією вакциною було дозволено щепити тільки людей віком від 18 років.
Підлітків вакцинуватимуть так само, як і дорослих: вакцину вводитимуть двічі внутрішньом'язово у передпліччя з інтервалом чотири тижні.
Ефективність вакцини було доведено в дослідженні, у якому брало участь 3732 підлітки віком від 12 до 17 років. Дослідження засвідчило, що вакцина Spikevax виробляла у дітей від 12 до 17 років антитіла такі самі, як у молоді віком від 18 до 25 років.
Зазначають, що у підлітків могли з'являтися такі самі побічні ефекти від вакцинації, як і у дорослих – біль і набряк у місці ін'єкції, втома, головний біль, біль у м'язах і суглобах, збільшення лімфатичних вузлів, озноб, нудота, блювота і жар. Однак вони з'являлися у легкій або помірній формі і минали за кілька днів.
У EMA підкреслили, що через обмежену кількість дітей і підлітків, які брали участь у дослідженні, вчені не змогли б виявити нових рідкісних побічних ефектів або оцінити ризик відомих побічних ефектів, як-от міокардит і перикардит.
Однак загальний рівень безпеки вакцини, встановлений для дорослих, підтверджено у дослідженні підлітків; агентство визнало, що користь від вакцинації для підлітків переважує ризики, особливо в умовах ризику розвитку тяжкої форми COVID-19.
Контекст:
Вакцина від Moderna стала п'ятим препаратом, схваленим ВООЗ. Результати випробувань цієї вакцини спершу показали ефективність 94,1%, але у квітні компанія знизила її ефективність до 90%.
У червні Moderna заявила про ефективність своєї COVID-вакцини проти штаму "Дельта".
В Україні вакцини від Moderna (18 липня в Україну завезли 2 млн доз у межах механізму COVAX і вже використовують їх) поки не зареєстровано. У МОЗ повідомляли hromadske, що дозволили імунізацію цим препаратом, оскільки його схвалили для екстреного застосування регулятори ВООЗ, США і Європи. "За чинним законодавством, ми маємо право використовувати незареєстровані в Україні ліки у разі надзвичайної ситуації", – говорив прессекретар МОЗ Роман Борщ.