Кібератаку на олімпійський Пхьончхан здійснили російські шпигуни
Російські військові шпигуни здійснили кібератаку на кілька сотень комп'ютерів, які використовують організатори зимових Олімпійських ігор 2018 року в Пхьончхані, повідомила газета Washington Post із посиланням на два джерела в американській розвідці.
За словами співрозмовників, атаку провели так, щоби підозри впали на КНДР. Це називають "операціями під чужим прапором".
Кібератаку здійснили 9 лютого. Того вечора зафіксували збої у системах мовлення та на веб-сайті Олімпіади. Багато учасників не змогли роздрукувати квитки на церемонію відкриття, внаслідок чого були порожні місця.
Деякі американські чиновники стурбовані, що Росія може спробувати зірвати церемонію закриття Олімпіади.
За даними американської розвідки, станом на початок лютого Головне розвідувальне управління Генштабу РФ мало доступ до 300 комп'ютерів, пов'язаних із Олімпіадою. Чи має це стосунок до збоїв, незрозуміло.
За інформацією спецслужб країн Заходу, минулого місяця ГРУ зламала роутери у Південній Кореї і застосувала нові шкідливі програми у день початку Олімпіади, пише газета. За словами чиновників, це може забезпечити збір розвідувальних даних або мережеві атаки.
10 лютого повідомляли, що під час відкриття зимової Олімпіади були порушення в роботі некритичної інфраструктури.
Пізніше в оргкомітеті підтвердили, що збої зумовила кібератака. Представник комітету Сон Пек Ю розповів, що невідомий зламав сервери приблизно за 45 хвилин до церемонії відкриття 9 лютого. Відновлення систем зайняло майже 15 годин. Він зазначив, що організатори знають про причини проблеми, проте не збираються розкривати джерело атаки.