Китайський марсохід "Чжуронг" розпочав дослідження Марса
Зазначають, що "Чжуронг" зійшов зі своєї посадкової платформи на поверхню Марса в суботу о 10.40 за пекінським часом (5.40 за Києвом).
Китай став другою країною після США, яка посадила і запустила марсохід на поверхні Червоної планети.
19 травня CNSA оприлюднило відео відділення і приземлення першого китайського марсіанського зонда "Тяньвень-1". Його опублікував у Facebook телеканал CGTN. У відеоролику також видно посадковий майданчик і марсохід "Чжуронг", сонячне крило, антену та інші механізми.
Контекст:
Китайський зонд із дослідження Марса "Тяньвень-1", який стартував 23 липня 2020 року з космодрому Веньчан на острові Хайнань, 15 травня сів на поверхні Червоної планети.
"Тяньвень-1", який складається з орбітального апарата, посадкового модуля і марсохода "Чжуронг", вийшов на орбіту Червоної планети 10 лютого після майже семи місяців подорожі в космосі. На орбіті Марса зонд провів понад два місяці, вивчаючи можливі місця для приземлення.
Це перша місія Китаю з дослідження Марса. Її мета – вивчення морфології і геологічної будови Червоної планети, характеристик і складу ґрунту та розподілу поверхневого льоду, атмосфери і клімату поверхні, довкілля, а також фізичного поля і внутрішньої структури Марса.
18 лютого успішно сів на поверхню Червоної планети марсохід NASA Perseverance ("Наполегливість"), який покинув Землю 30 липня 2020 року. Апарат уже надіслав на Землю фотографії Червоної планети, зокрема й кольорові, та аудіозаписи з поверхні планети. Головною метою місії Perseverance на Марсі є астробіологія, зокрема пошук ознак стародавнього мікробного життя. Марсохід досліджуватиме геологію планети і клімат, прокладе шлях для дослідження Червоної планети людьми і стане першою місією зі збору та зберігання марсіанського каміння і реголіту (битого каміння і пилу).