Колишній спічрайтер Путіна Галлямов: Керівник канцелярії Єльцина закричав: "Який Путін? Пішов до такої-то матері!" Присутні розповідали: Путін побілів і кулею вилетів із приймальні G

Галлямов: Для Путіна навіть влада інструментальна щодо бажання мати вигляд крутого мачо
Фото: Abbas Gallyamov / Facebook
Президент Росії Володимир Путін хоче мати вигляд "крутого мачо", цим можна пояснити багато його вчинків, сказав під час інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман російський політтехнолог Аббас Галлямов, який у 2008–2010 роках був одним зі спічрайтерів Путіна.

"Я думаю, що якщо поставити його перед вибором, коли для збереження влади треба ухвалити рішення, яке сприймуть як слабкість, або зробити якусь дурість, котра призведе до втрати влади, але водночас дасть йому змогу мати вигляд крутого мачо, він зробить вибір на користь цього мачизму. Він ризикне владою. Тому що для нього, повторюся, навіть влада інструментальна щодо бажання мати вигляд крутого мачо", сказав Галлямов.

Політтехнолог вважає, що це головний комплекс Путіна, і припустив, що він міг сформуватися або через дитячі травми, або через проблеми, з якими той стикався на роботі в 1990-х роках.

"Можливо, насправді не було як такої травми – просто за сукупністю протягом усього життя йому надто багато доводилося кланятися, догоджати. Зрештою, усі 90-ті роки він був у напівпоклоні", – сказав Галлямов.

Він згадав випадок, який стався з Путіним наприкінці 1990-х, коли він був заступником керівника адміністрації президента Росії начальником Головного контрольного управління президента Росії. Путін прийшов у приймальню до керівника канцелярії президента Росії Бориса Єльцина Валерія Семенченка.

"Він був дуже неприємний, злий персонаж. Кричав на своїх підлеглих. У 14-му корпусі Кремля шибки дрижали. А Путін тоді був начальником Головного контрольного управління адміністрації президента. І він прийшов до Семенченка з паперами якимись. Він заходить до приймальні й секретарці каже: мовляв, я Путін, прийшов із документами. А вона саме заходила з теками на підпис. Вона каже: "Я йому зараз скажу". Вона заходить до нього з теками і двері за собою нещільно прикриває. У приймальні люди сидять, Путін стоїть. І звідти долинає крик Семенченка: "Хто? Який Путін?! Пішов до такої-то матері!" І на секретарку накричав: "Ти шо мені всяку шваль підсовуєш?" І ось хто був у приймальні, розповідали, що Путін побілів увесь і кулею вилетів із приймальні", переказав політтехнолог.

Коли Путін став в.о. президента, одним із перших його указів був указ про звільнення Семенченка з посади керівника канцелярії президента, нагадав Галлямов. На цій посаді Семенченко пробув із 1992-го до 2000 року.

"Мені розповідали, що Семенченко вив, ридав, бився головою об стіну, кричав: "Пустіть мене до нього! Я вимолю прощення, я цілуватиму йому черевики". Мені це переказували, можливо, і прикрасили, – сказав політтехнолог. – Словом, я до чого? До того, що Путін упродовж тривалого часу змушений був проходити через велику кількість принижень. І можливо, переживання щодо цього ведуть до появи... Ну, накопичуються негативні емоції. Тому, найімовірніше, він тоді зненавидів увесь світ. І в ньому це тригерить у момент, коли він стикається з тим, що, як йому здається, нагадує про ті часи. У нього піднімається хвиля емоцій, і він стає абсолютно безжальним".

Галлямов: Як закінчить Путін? Зараз ситуація настільки нестійка, що куля може покотитися в будь-якому напрямку. Не відкидаю, що це буде зовсім жорсткий варіант типу Чаушеску. Читайте повне інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

У 1990–1996 роках Путін працював помічником мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака. Потім переїхав до Москви, де його прийняли на роботу заступником керівника справами президента. У 1997–1998 роках Путін був заступником керівника адміністрації президента, потім до 1999 року очолював Федеральну службу безпеки.

31 грудня 1999 року Путін став в.о. президента РФ і відтоді  залишається при владі. У 2000 році він уперше переміг на виборах президента, потім його обирали ще тричі.

У 2020 році до конституції РФ внесли зміни, які дають Путіну змогу знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.