Командир білоруського полку ЗСУ Прохоров про Лукашенка: Матюків таких не вигадали, як його треба назвати G

Прохоров: Лукашенко вирішив залишитися і синіми пальцями триматися за вигаданий трон
Фото: Батальён Кастуся Каліноўскага / Telegram
Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, перестав мати хоч якусь вагу, він – порожнє місце, заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман командир білоруського полку імені Кастуся Калиновського у складі ЗСУ Денис Прохоров.

Журналістка поцікавилася, як у полку бійці між собою називають Лукашенка.

"Уже давним-давно між друзями, між нашими близькими теми не заводимо про нього. Чому? Тому що просто навіть перестав мати вагу якусь. От узагалі просто. Тобто він – якесь порожнє місце, яке називає себе легітимним президентом, який підлаштував собі 83% і сидить радіє на кріслі. Для мене він якийсь клоун, блазень. Я не сприймаю його. За все те, що він зробив, – мабуть, матюків таких не придумали, як його треба назвати. За всі зіпсовані життя. Або його зрадить своє оточення, або втече кудись. Вирішив залишитися і синіми пальцями триматися за вигаданий трон", – сказав Прохоров.

Бацман запитала, як між собою бійці називають президента РФ Володимира Путіна.

"Є така ще кричалка", – відповів Прохоров.

"Тобто так і називаєте?" – уточнила Бацман.

"Так. Ну, а як ще?" – сказав Прохоров.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У Білорусі 9 серпня 2020 року відбулися вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали десятки тисяч людей. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.