Конституційна рада Франції, незважаючи на протести, затвердила пенсійну реформу
Конституційна рада Франції визнала законною реформу, яка підвищує вік виходу на пенсію з 62 до 64 років. Про це 14 квітня повідомляє France 24.
Зазначають, що деякі пункти реформи, які запропонував президент Франції Еммануель Макрон, КР відхилила, але канал не повідомляє деталей.
Закон спричинив тримісячні масові протести, і лідер крайньої лівої партії La France Insoumise ("Непокірна Франція") Жан-Люк Меланшон заявив у Twitter, що опір триватиме.
"Рішення Конституційної ради демонструє, що вона уважніша до потреб президентської монархії, ніж до потреб суверенного народу. Боротьба триває", – написав він.
Окремим пунктом Конституційна рада відхилила клопотання лівих партій про проведення референдуму щодо альтернативного закону про пенсії.
Контекст:
Масові акції протесту проти пенсійної реформи у Франції проводять регулярно із січня. Люди виходять і в Парижі, і в інших містах Франції. Були випадки зіткнення з поліцією й арешти.
Пенсійна реформа передбачає поступове підвищення офіційного віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок із 62 до 64 років до 2030 року. Проєкт реформи презентувала прем'єр-міністерка Франції Елізабет Борн 10 січня. Уже наступного дня профспілки у Франції закликали до загального страйку.
Уряд заявляє, що реформа необхідна для скорочення дефіциту бюджету. Зі свого боку профспілки вважають, що реформа погано позначиться на низькооплачуваних працівниках і змусить людей, які почали займатися фізичною працею в молодості, довше працювати.
Борн 16 березня оголосила про ухвалення законопроєкту про пенсійну реформу через ст. 49.3 конституції, яка дає право виконавчій владі ухвалити будь-який закон без погодження із законодавчим органом. Так владі вдалося уникнути голосування за документ у нижній палаті парламенту Франції.