Корнієнко: РФ за чотири місяці довела, що дипломатія не про неї, вони хочуть вирішувати військовими методами. Пошкодують

Корнієнко зазначив, що розмови про Крим Росія сприймає як загрозу нацбезпеці
Фото: ЕРА

Нинішня українська влада зробила більше для деокупації Криму, аніж попередня. Таку думку перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко висловив "Телеграфу" в інтерв'ю, яке було опубліковано 1 липня.

"Щодо повернення Криму нашій владі точно немає що закинути, бо ми зробили більше, ніж робилося до цього. Розуміючи, що через це будуть проблеми з Росією, тому що навіть розмови про це Росія сприймає як "загрозу національній безпеці", – сказав він.

Перший віцеспікер Ради нагадав, що деякі політики в Європі, "які зараз не при владі", просували думку, що можна "помінятися на щось".

"Але Росія за ці більш ніж чотири місяці довела, що дипломатія – це не про них. Вони хочуть вирішувати питання військовими методами, про що потім як країна будуть шкодувати", – заявив Корнієнко.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. До відкритого вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року між материковою Україною та Кримом діяв контрольно-пропускний режим. Київ фактично не контролює півострова.

Контекст:

Російські окупанти контролюють Автономну Республіку Крим, частину Миколаївської, Запорізької, Херсонської, Донецької, Луганської та Харківської областей. Президент України Володимир Зеленський повідомляв 2 червня, що окупанти контролюють приблизно 20% території України.

Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. Відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня у Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті. Наразі переговорний процес припинено, бо з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України.

Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з провини Києва.

Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі із Зеленським 16 червня у Києві заявив, що Німеччина та Франція не вимагатимуть, щоб Україна йшла на поступки у переговорах із Росією.