Корнієнко: РФ за чотири місяці довела, що дипломатія не про неї, вони хочуть вирішувати військовими методами. Пошкодують
Нинішня українська влада зробила більше для деокупації Криму, аніж попередня. Таку думку перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко висловив "Телеграфу" в інтерв'ю, яке було опубліковано 1 липня.
"Щодо повернення Криму нашій владі точно немає що закинути, бо ми зробили більше, ніж робилося до цього. Розуміючи, що через це будуть проблеми з Росією, тому що навіть розмови про це Росія сприймає як "загрозу національній безпеці", – сказав він.
Перший віцеспікер Ради нагадав, що деякі політики в Європі, "які зараз не при владі", просували думку, що можна "помінятися на щось".
"Але Росія за ці більш ніж чотири місяці довела, що дипломатія – це не про них. Вони хочуть вирішувати питання військовими методами, про що потім як країна будуть шкодувати", – заявив Корнієнко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. До відкритого вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року між материковою Україною та Кримом діяв контрольно-пропускний режим. Київ фактично не контролює півострова.
Контекст:
Російські окупанти контролюють Автономну Республіку Крим, частину Миколаївської, Запорізької, Херсонської, Донецької, Луганської та Харківської областей. Президент України Володимир Зеленський повідомляв 2 червня, що окупанти контролюють приблизно 20% території України.
Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. Відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня у Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті. Наразі переговорний процес припинено, бо з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України.
Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з провини Києва.
Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі із Зеленським 16 червня у Києві заявив, що Німеччина та Франція не вимагатимуть, щоб Україна йшла на поступки у переговорах із Росією.