Кремль запросить на пресконференцію Путіна ЗМІ, визнані "іноагентами", але не всі

На пресконференції Путіна буде 500 журналістів
Фото: kremlin.ru
На щорічну пресконференцію президента РФ Володимира Путіна, яка відбудеться 23 грудня, запросять, зокрема, ЗМІ, визнані в Росії "іноземними агентами". Про це сказав прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє "Дождь".

"Але не всіх, звичайно, їх же багато, іноагентів. Але ті основні засоби масової інформації, які, зокрема, беруть активну участь у висвітленні президентської тематики, – так, їх запросять. Цей статус же не є забороною на роботу, ми це неодноразово повторювали", – заявив Пєсков.

Напередодні Пєсков назвав дату пресконференції та повідомив, що через пандемію кількість журналістів обмежать 500 учасниками, повідомляло "РИА Новости". Акредитації не буде, пресслужба Кремля обере їх сама.

Серед учасників, за словами Пєскова, будуть федеральні ЗМІ, які "працюють за президентським порядком", закордонні ЗМІ та регіональні ЗМІ. Прессекретар додав, що для участі журналістам потрібно буде зробити три ПЛР-тести.

У минулі роки на пресконференції Путіна було відкрито вільну акредитацію і будь-яке зареєстроване ЗМІ могло відправити туди своїх журналістів.

Контекст:

Закон про іноземних агентів ухвалили в Росії 2012 року. Будь-яку некомерційну організацію або громадський рух можуть занести до списку агентів, якщо вони отримують фінансову підтримку з-за кордону та ведуть політичну діяльність. Критерії, за якими визначають таку діяльність, у законі чітко не прописано.

Організації, які потрапили в реєстр, мають періодично звітувати про свою фінансову діяльність, а також вказувати в інтернеті та в усіх публікаціях у ЗМІ, що вони є іноземним агентом. Порушення можуть призвести до мільйонних штрафів.

У листопаді 2017 року в Росії ухвалено закон, який дає можливість визнавати іноземними агентами засоби масової інформації, які отримують фінансування з-за кордону.

У Росії іноземними агентами також можуть визнати фізичну особу, яка поширює матеріали ЗМІ-"іноагентів" або бере участь у їхньому створенні, а також отримує гроші або майно з-за кордону чи від російських юридичних осіб, яких фінансують іноземні джерела.

Зараз до реєстру ЗМІ-"іноагентів" занесено 99 осіб та організацій, зокрема "Голос Америки", "Радио Свобода", "Крым.Реалии", "Настоящее время", "Медуза"група Bellingcat"Медіазона".

Наприкінці серпня головні редактори та видавці понад 20 незалежних російських видань вимагали анулювати нинішній список ЗМІ-"іноагентів", скасувати закони про "іноземні агенти" та "небажані" організації. Вони підписали відкритий лист президенту Росії Володимирові Путіну та іншим посадовцям, у якому вимагали анулювати нинішній список ЗМІ-"іноагентів", а також змінити чинне законодавство про "іноземних агентів". Кремль пізніше обіцяв розглянути внесення поправок до закону про "іноземних агентів", повідомляло "РИА Новости".