Латиніна: Путін не союзник, а заручник Асада
Президент Росії Володимир Путін втрутився у військовий конфлікт у Сирії, щоб домовитися щодо України, однак через дії Башара Асада тільки загруз іще глибше, вважає російський публіцист Юлія Латиніна.
Президент Сирії Башар Асад наразі сильніший за главу РФ Володимира Путіна, так само, як Путін до цього був сильнішим за президента США Барака Обаму, заявила в ефірі своєї програми "Код доступа" на "Эхе Москвы" російський публіцист Юлія Латиніна.
"Путін не союзник, а заручник Асада... У сучасному світі, де, крім сили, є ще такий важливий вимір, як бажання її проявляти, той, хто відмороженіший, той і сильніший. Тому Путін був сильнішим за Обаму, а Асад наразі сильніший за Путіна. Тому Чечня сильніша за Росію. Путін може бути заручником Асада, а може бути заручником цивілізованого світу. Путіну запропонували цю просту дилему", – зазначила вона.
На думку публіциста, президент США Дональд Трамп хоче продовжувати завдавати ударів по Асаду, тому в Путіна прямо запитують, чи буде Росія захищати главу Сирії.
"Момент істини був тоді, коли ми спеціально завезли С-300 і С-400 до Сирії, щоб збивати американські ракети, тому що жодних інших ракет там не намічалося літати. Ракети республіки Буркіна-Фасо там не літали. Ракети республіки Бірми там теж не літали. І коли ракети "Томагавки" полетіли в аеродром, ми цих ракет не запустили. Ба більше, ми були попереджені, що удару по аеродрому буде завдано. По всьому, ми навіть не попередили Асада. Тобто, стало зрозуміло, що наші ракети – блеф, що вплутуватися Кремль (і слава богу) не буде, що Третю світову починати через Асада, який його ж, Кремль, використовує, він не буде", – підкреслила Латиніна.
Вона додала, що на Радбезі обурення та гнів заступника постійного представника Росії в ООН Володимира Сафронкова спричинило обвинувачення РФ у тому, що вона "надала перевагу приєднатися до варварського злочинця, який убиває людей, а не до своїх міжнародних рівних за статусом компаньйонів".
"Ці слова й спричинили гнів, найвищий гнів Сафронкова, який стукав лаптем, тому що, дійсно, це правда. Єдине, що можна сказати, що замість того, щоб бути союзниками Заходу, ми стали заручниками Асада. Це ультиматум: "Припиніть співпрацювати з Асадом, тоді ми будемо з вами розмовляти". У воєнному плані це означає: "Припиніть захищати Асада, коли ми його будемо бомбити"... Це абсолютне перевертання столів порівняно з тим, на що сподівався Путін, тому що він ліз у Сирію з однією метою, а сталося з точністю до навпаки", – підкреслила публіцист.
На її думку, Росія "влізла до Сирії", щоб домовитися щодо України в обмін на Асада, однак дістала ультиматум.
"Проблема цього ультиматуму в тому, що не можна обмежитись словами. Тому що нікого не цікавить, насправді, те, що говорить Сафронков, а цікавить тільки одне – що коли Трамп завдасть наступного удару, Росія перехопить ці ракети чи ні? Але на сьогодні вона їх не перехопила. А все інше – це лірика, це журналістика", – підкреслила Латиніна.
Вона додала, що ракети США уразили не аеродром, а суть політики Путіна.
"Росію зараз дожимають. Тому що питання не постає, застосовував Асад хімічну зброю чи не застосовував – це питання якраз розв'язане. Питання постає так: чи була Росія під час цього заручником або співучасником? Тому що Путін вліз у 2013 році в сирійську ситуацію з обіцянкою роззброїти хімічно Асада. Його обдурив Асад або Путін спеціально зробив так, щоб Асад не роззброювався? Тому що після того, як завдали удару хімічного, удару іпритом, над місцем удару кружляв російський безпілотник, і потім по госпіталю, де лежали жертви атаки, був завданий новий удар, щоб приховати сліди, результати атаки. Це співучасть чи випадковість?" – продовжила журналістка.
Латиніна зауважила, що в доповіді розвідки США Росії присвячено стільки ж місця хімічній атаці, скільки й Асаду.
"У ній ідеться нещадно, що саме Росія була головним генератором брехні. І питання, нащо брехав Асад, зрозуміло. Але навіщо нам вигороджувати упиря, який нами маніпулює? І, власне, ось те, що сталося, це доволі закономірна історія, тому що, що таке основа нашої зовнішньої політики? Це схематоз. От, схематоз – це така штука, яка дуже часто зустрічається як норма поведінки у дрібних злочинців, шахраїв, у хитрих, але не розумних політиків. Це от така ідея, що ви такий розумний, що можете обдурити всіх і за допомогою деяких комбінацій із нічого зробити щось", – пояснила вона.
На її думку, процес управління державою, який перетворився на "нескінченний схематоз і нескінченні інтриги" у підсумку "накривається мідним тазом".
Правозахисники з Сирійської обсерваторії з прав людини повідомили, що внаслідок хімічної атаки в провінції Ідлібі 4 квітня загинуло 87 жителів, зокрема 31 дитина і 20 жінок.
Вашингтон обвинуватив у нападі сирійські урядові війська.
На засіданні Ради Безпеки ООН 12 квітня обговорювали резолюцію про притягнення Сирії до відповідальності за застосування хімічної зброї. Росія вкотре скористалася правом вето й заблокувала ухвалення документа.