Литва почала повертати нелегальних мігрантів у Білорусь
Він додав, що прикордонники можуть вживати "всіх необхідних заходів", щоб зупинити нелегальну міграцію. Водночас він підкреслив, що застосування фізичної сили з боку прикордонників може бути обумовлене агресивною поведінкою мігрантів.
За його словами, поки що жодному іноземцю в Литві притулку не надали.
Усього з початку року, за даними LRT, 3832 мігранти нелегально перетнули литовсько-білоруський кордон.
Контекст:
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні. Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимон стверджувала, що перевезенням мігрантів займаються легальні білоруські компанії, які спеціалізуються на туристичному бізнесі.
У зв'язку зі зростанням напливу нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією.
Єврокомісія допоможе Литві подолати міграційну кризу, що виникла на кордоні з Білоруссю. Про це 2 липня заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Для контролю кордону з Білоруссю ЄС скерував до Литви прикордонні патрулі й вертольоти.
Через наплив мігрантів Литва запропонує Євросоюзу ввести нові санкції проти Білорусі, заявив 12 липня глава МЗС країни Габріелюс Ландсбергіс. За його словами, "використання мігрантів як зброї проти країн ЄС є навіть цинічнішим, ніж викрадення літака Ryanair".
Польща 21 липня заявила про надання гуманітарної допомоги Литві у зв'язку зі складною ситуацією через наплив мігрантів через Білорусь. Допомогу Литві у вигляді колючого дроту і загороджувального дроту нададуть також Україна і Естонія.
На тлі напливу мігрантів із Білорусі у МВС Литви запропонували ввести надзвичайний стан у прикордонному самоврядуванні.
2 серпня в таборі мігрантів у Литві відбулися заворушення, під час яких прикордонники застосували сльозогінний газ.