Логвинський: З усіх соціалістів у ПАРЄ новообраний президент організації – досить збалансований політик G

Логвинський: Завдання нашої делегації – створити певний коридор, за межі якого ніхто, незалежно від країни і політичної належності, вийти б не зміг
Фото: Георгий Логвинский / Facebook

Неважливо, яку групу представляє новий президент ПАРЄ Мікеле Ніколетті, головне – якими будуть дії організації, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" віце-президент ПАРЄ, нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський.

Новообраний президент ПАРЄ Мікеле Ніколетті, який представляє Італію, є прогнозованим політиком для української делегації, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" віце-президент ПАРЄ, нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський.

"Ніколетті – представник соціалістичної групи, чия черга, згідно з квотами, висувати свою людину на пост президента. Скажімо так, з усіх соціалістів у ПАРЄ новообраний президент організації – досить збалансований політик. Наскільки це взагалі можливо в соціалістичній групі. Він прогнозована людина, і ми знаємо, як він буде поводитися. Загалом неважливо, яку групу представляє президент ПАРЄ. Головне – якими будуть дії. І тон задає не тільки президент, а вся асамблея. Яскравий приклад – пан Аграмунт (екс-глава ПАРЄ Педро Аграмунт. – "ГОРДОН"). Незважаючи на політичну належність, він змушений був покинути пост, який обіймав", – підкреслив Логвинський.

За його словами, жоден із кандидатів на посаду президента ПАРЄ відкрито не підтримував Росії.

"Завдання нашої делегації – створити певний коридор, за межі якого ніхто, незалежно від країни і політичної належності, вийти б не зміг. А ще краще – створити сильну течію, яка буде вигідною нам. І це реально. Хочу сказати, що російська делегація сьогодні навіть не подала своїх документів – вони тверезо оцінюють ситуацію і розуміють, що повернутися не вийде. Також варто зазначити, що практично в усіх політичних групах обговорювали ставлення їхніх кандидатів до конфлікту на території України. І не було жодного кандидата, який відкрито підтримав Росію. Що стосується самої РФ, то вони сподіваються: мовляв, із часом Україна погодиться заморозити конфлікт. Нас це не влаштовує. Тому нам треба грати свою гру, а не російську", – резюмував Логвинський.

Ніколетті було обрано президентом ПАРЄ 22 січня. Термін його повноважень становить один рік із можливістю продовження на аналогічний період.

На посаді президента ПАРЄ італієць замінив представницю Кіпру Стеллу Кіріакідес.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.

У 2016 і 2017 роках делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.

14 вересня 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році.

25 грудня спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко зазначила, що Росія повернеться в ПАРЄ, коли "дискримінацію буде вирішено".

11 січня 2018 року Толстой сказав, що Росія не буде відправляти делегацію на зимову сесію ПАРЄ. За його словами, РФ не працюватиме в ПАРЄ, оскільки до регламенту не "гарантії недискримінації прав національних делегацій", на яких наполягала ця країна.