Маас виступив проти посилення санкцій щодо Росії

Маас зазначив, що відносини РФ із Євросоюзом зараз "дуже погані, але так не має залишатися"
Фото: ЕРА
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас в ефірі каналу ARD 25 квітня висловився проти посилення санкцій щодо Росії, його цитує "Немецкая волна".

У зв'язку з напругою, спричиненою загостренням на Донбасі та стягуванням російських військ до кордону з Україною, а також ситуацією з отруєнням опозиційного російського політика Олексія Навального, у відносинах із РФ потрібен діалог, вважає Маас.

Маас нагадав, що 2014 року через окупацію Криму проти Росії санкції ввів ЄС і ще низка країн, і вони продовжуються відтоді. Також обмеження ввели у зв'язку з отруєнням Навального. Глава МЗС Німеччини сумнівається, що посилення санкцій допоможе опозиціонеру.

"Я думаю, що це призведе до зворотного", – сказав Маас.

Він додав, що відносини РФ з Євросоюзом, зокрема з Німеччиною, "дуже погані, але так не має залишатися".

"Суть дипломатії" полягає в тому, щоб розмовляти з тими країнами, відносини з якими напружені, "а не завжди говорити лише з тими, з ким немає розбіжностей у думках", зазначив Маас.

"Це особливо стосується Росії і конкретно зараз", – додав він.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло майже 13 тис. осіб.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного й усеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 1 квітня в Офісі президента України повідомили, що від початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню більше ніж 570 разів. З початку 2021 року загинуло понад 30 українських військових.

Наприкінці березня ЗМІ і очевидці почали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку у Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною, а головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави".

Кількість російських військ на кордоні з Україною і в окупованому РФ Криму сягнула 150 тис., говорив верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель 19 квітня, пізніше цифру скоригували до 100 тис. Прессекретар Пентагону Джон Кірбі відмовився називати точну цифру, але повідомив, що "це найбільше нарощування сил, яке ми бачили з 2014 року".

Влада РФ на тлі загострення ситуації оголосила про контрольну перевірку військ. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 13 квітня сказав, що Росія за три тижні перекинула до "західних кордонів" дві армії та три з'єднання повітряно-десантних військ.

Російські військові, які брали участь у навчаннях в анексованому Криму, почали повертатися на бази 23 квітня. Про відведення військ із Воронезької області командування РФ не повідомляло.

Навальний з серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок" у РФ. Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня 2021 року. Одразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині). Симоновський суд Москви 2 лютого замінив Навальному умовний строк на реальний.

Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 в місті Покров Владимирської області. 31 березня Навальний оголосив голодування. Він вимагав допустити до нього лікаря.

19 квітня в управлінні Федеральної служби виконання покарань РФ у Владимирській області повідомили, що Навального переводять у стаціонар обласної лікарні для засуджених.

23 квітня Навальний повідомив, що його двічі обстежував консиліум цивільних лікарів і він припиняє голодування, хоча і "не знімає вимоги допустити до нього необхідного лікаря".